5.00 / 1 oy

Koltuk döşemesi yapabilmek için zımba makinesi önerisi

Kendi eski koltuklarımın döşemelerini değiştirebilmek için her bir aşamayı araştırıp gerekli ekipmanları satın alma sürecindeyim. Koltuk döşemelerinde döşemelerin, süngerlerin ve suntaların birbirine tutturulması için alt taraflarında zımba kullanıldığını ve mevcut döşemeleri söktükten sonra yeni döşemeleri de yine zımbayla tutturmak gerekiyor. Ama hangi bütçedeki zımba teli makinesinin yeterli olacağını bilmediğim için bu soruyu açıyorum, ilerleyen süreçte de satın aldığım zomba teli tabancasını buradan paylaşmak ve kullanım deneyimlerimi de yine buradan anlatmak istiyorum.

Zımba makinesi denince temel olarak üç farklı makine türü ile karşılaşıyorsunuz. Birincisi ortalama 50-100 TL arasında fiyatları olan el tipi zımba makineleri. İkincisi 200-300 TL civarlarından başlayan elektrikli zımba tabancaları. Üçüncüsü ise komopresörlü zımba tabancaları. Açıkçası kompresör koyacak ya da sesine tahammül edebilecek bir ortamım yok, evde bir odanın içinde koltukların yüzeylerini en pratik ve masrafsız şekilde değiştirmeyi planlıyorum. Bu yüzden kompresörlü seçenekleri de mecburen eliyorum.

Koltuk döşemelerini suntaya ya da ahşaba zımbalamak için sizce hangi zımba makinesi yeterli olur?

Edit: Şu yazıdan (bkz: Hesaplı Çivi tabancası Tavsiyesi) ilham alarak elektrikli zımba makinesi satın aldım (Klpro KLZC6030E). Ürünün fiyatı 250 TL ve sunta için yeterli olacak gibi görünüyor.

Editör editi:

bkz: Stanley STXH2000 Sıcak Hava Tabancası İncelemesi

bkz: Sıcak Hava Tabancası Ne İşe Yarar? Kullanım Alanları Nelerdir?

bkz: Akülü Vidalama Makinesi Tavsiyesi

bkz: Akıllı Vida Nedir?

bkz: Kullanılan Vernik Fırçası Nasıl Korunur ve Temizlenir?

bkz: Ahşaptaki Delikler Nasıl Kapatılır?

esmer melek

17.03.2021 10:59

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Koltuk döşemesi yapabilmek için zımba makinesi önerisi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.