5.00 / 1 oy

Akülü Vidalama Makinesi Tavsiyesi

Amatör ahşap mobilya yapma hobim için kullanmak üzere akülü bir vidalama makinesi satın almak için çok araştırma yapmıştım, Bosch GO Akülü Vidalama incelemesi kullanımı çok pratik görünse de gücü çok yetersiz geldiği için daha profesyonel ve güçlü bir matkap/vidalama makinesi almaya karar verdim ve Ağustos ayında yaklaşık 900 TL'ye Bosch GSB 180-Li satın aldım, hatta satın aldıktan sonra da Bosch ürünlerinin garantisini uzatmakla ilgili bir yazı paylaşmışım: Bosch Ürünlerin Garantisi Nasıl Uzatılır?

Ürünü yaklaşık 1.5 aydır kullanıyorum ve kesinlikle hayatımda iyi ki satın almışım dediğim ürünlerden birisi oldu. Elim ayağım oldu desem yeridir, bu süreçte elimden hiç düşmedi ve hiçbir işte de beni yalnız bırakmadı. Set olarak kutusunun içinden iki adet batarya çıkıyor ve bir batarya bittiğinde diğer bataryayı üşenmeden şarja takarsanız hiç bataryasız da kalmıyorsunuz. Bir batarya dolumu da neredeyse bütün gün (örneğin bir pazar günü onlarca vida söküp takacak kadar) rahat rahat götürüyor. Delme işlemleri ve vidalama işlemleri için içinden kısmen yeterli bir uç seti çıkıyori ama bende Bosch'un x-line 40 parça uç seti olduğu için bu uçları kullanmama gerek kalmadı. Eğer duvar delmek gibi bir ihtiyacınız varsa bile cihaz inanılmaz güçlü ve koca bir duvarı rahatlıkla delebilir, ama ben ahşap işleri için kullandığımdan duvar delme moduna sadece bir kere denemek için aldım ve gücünü gördükten sonra güzelmiş deyip vidalama yapmaya devam ettim :) Vidalama işlemlerinde de 12 ve 14 cm'lik vidaları sert ahşaplara bile vidalarken hiç zorlanmadı, vites olduğunu tahmin ettiğim bir güç ayarı var, bunu 2'ye aldığınızda ve 20'ye kadar olan bir diğer güç ayarını da yükselttiğinizde elinizin altında inanılmaz bir güç oluyor ve her şeyi delip vidalayabileceğinize kesin bir güven veriyor.

Bu yazıyı kısmen ukt (uzun kullanım testi) yaptığım bir ürünü tavsiye etmek amacıyla hazırladım, daha düşük bütçeler için de çok uygun cihazlar vardır eminim ama ben ömürlük kullanmak üzere bir kere satın almayı tercih ettim ve yaptığım alışverişten de çok memnen kaldım. Cihazın fiyatı ben aldığımdan beri döviz kurlarının da etkisiyle artmış ama tekrar bir vidalama makinesi satın almam gerekse yine aydı ürünü alırım. Tutuşuna ve gücüne çok alıştım, belki diğer markalarda da emsal ürünler vardır ama Bosch'un mavi serisi şimdiye kadar beni hiç pişman etmedi.

vuuno

02.10.2020 17:26

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Akülü Vidalama Makinesi Tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.