5.00 / 1 oy

Boya tabancası ile vernik yapılabilir mi?

Vernik yapma işlemini her yıl düzenli olarak yapan birisi olarak bu yıl artık yeni yöntemler denemeye karar verdim. Bu kararın ilk sebebi lambri gibi iç içe geçen ahşapları vernikleme işlemi fırça kullanarak hem verimli olarak yapılamıyor, hem de aralarda kalan yerlerde fırça ile giremediğiniz çok nokta kalıyor. İkinci sebebi ise zaman olarak fırça kullanmak çok uzun sürüyor, hatta fırça mı kurudu yeni fırça mı geldi falan derken gereksziz bir de ek masraf çıkıyor.

Sonuç olarak internette çok ucuza satılan çok sayıda boya tabancası ürünü var ve bu ürünler duvar boyamak için zamandan ve iş gücünden tasarruf ettirme görevini yıllardan beri yerine getiriyorlar. Ben de vernikleme işlemleri için bu yıl balkonda kullanacak şekilde böyle bir boya tabancası almayı düşünüyorum ama aklıma takılan soru, boya tabancası ile vernik atılabilir mi yoksa boya tabancasının yapısı vernik ile kullanmaya uygun olmayabilir mi?

Acaba piyasada satılan boya tabancaları ile vernikleme işlemi yapılabilir mi yoksa vernik püskürtmek için farklı vernik tabancası gibi ürünler satılıyor olabilir mi?

 

Editör editi: sitede daha önce paylaşılan benzer içerikler için;

bkz: Vernik için fırça yerine ne kullanılabilir?

bkz: Kuruyan vernik fırçası nasıl yumuşatılır?

bkz: Kullanılan Vernik Fırçası Nasıl Korunur ve Temizlenir?

bkz: Sprey vernik kullanmak ahşap için ne kadar koruyucudur?

bkz: Vernik ahşabı güneşten ve yağmurdan koruyabilir mi?

bkz: Evi boyamak için boya tabancası tavsiyesi

eneskamiloglu

21.05.2021 18:24

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 20 Nisan 2022 17:32
    2

    millette ne uçuk fikirler ve deneme merakı var ya, bunları görünce kendimi brokoli gibi hissediyorum

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Boya tabancası ile vernik yapılabilir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.