5.00 / 1 oy

Kullanılan Vernik Fırçası Nasıl Korunur ve Temizlenir?

Ahşap mobilyaları güzel gösteren ve su, tahta kurusu ya da benzer dış tehlikelere korumak için mutlaka vernik kullanmak gerekiyor. Kullandığınız vernik de solvent bazlı vernik, ahşap verniği ya da sprey vernik gibi farklı vernik türlerinden birisi olabilir. Eğer vernik yapma işlemini fırça kullanarak yapacaksanız, bu fırçayı en az birkaç kere kullanmanız gerekiyor. Çünkü vernikleme işlemleri, istenen katman kalınlığı ve renk sağlanıncaya kadar birkaç kat yapılan bir işlem ve bu uygulamanın ortasında taş gibi olmuş bir fırça ile karşılaşmak istemezsiniz. Hele ki evde başka fırça da yoksa geçmiş olsun..

Diyelim ki bir mobilyanıza bir kat vernik attınız ve attığınız vernik kuruduktan sonra bir kat daha vernik atacaksınız. Bu birkaç saatlik sürede fırçanızın kurumaması ve yumuşaklığını koruması için nasıl saklamanız gerekiyor? Hatta kullandığınız fırçayı ertesi gün farklı bir mobilyanın verniklenmesinde de kullanmak isteyebilirsiniz, her vernik işlemi için yeni fırça alacak halimiz yok sonuçta.

vernik fırçası temizleme

Bir kaba varsa tiner, yoksa da su koyun ve fırçanızın kulları bu sıvı olan kısmın içinde kalacak şekilde bekletin. Böylece üzerindeki vernik kuruyarak fırçanızı da sertleştirip kullanılamaz hale gelmesini engellemiş olacaksınız. Fırçanızı tekrar kullanacağınız zaman da suyunu kabın kenarlarında sıkarak tekrar vernikleme işlemi için kullanabilirsiniz.

vuuno

17.09.2020 11:05

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kullanılan Vernik Fırçası Nasıl Korunur ve Temizlenir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.