5.00 / 1 oy

Hesaplı Çivi tabancası Tavsiyesi

Hobi amaçlı amatör mobilya üretim işlerimde kullanmak için hesaplı bir çivi tabancası satın almak istiyorum. İnternette çivi ve zımba tabancası olarak geçen birkaç ürün var ama benim istediğim zımba tabancası değil, ince çivi tabancası. Bir de güç beslemesi olarak elektrikli ve hava beslemeli iki farklı ürün türü var anlayabildiğim kadarıyla. Benim ihtiyacım olan model en minimal, hesaplı, yer kaplamayan ve taşınabilir olanı. İnternetten birkaç ürün buldum sayılır aslında ama ihtiyacımı karşılayabileceklerinden emin olamadığım için yine bilenlere sorma ihtiyacı hissettim.

KLPRO KLZC6030E adında bir ürün var, 200 TL'ye satılıyor. Elektrik ile çalışıyor ve çivi+zımba kullanabiliyor. Şarjlı bir ürün değil, prize bağlı olarak kullanılıyor ve ısındığında prizden çıkartarak dinlendirilmesi tavsiye ediliyor. Çok uzun saatler kullanacağımı düşünmediğim için bana yeterli gibi görünüyor.

Alternatif olarak biraz daha fazla bütçe ile Einhell TC-EN 20 (215 TL) ve Stanley ST6TRE550 ürünü (250 TL) var, biraz fazla para vererek bildiğim bir marka mı alsam diye kararsız kalmış durumdayım.

Son olarak çaktıkları çiviler standart boy çiviler midir ve her istediğimde kolaylıkla bulabilir miyim sorusunu da ekleyerek benzer uğraşlar yapan kişilerden görüş ve önerilerini rica ediyorum.

vuuno

04.06.2020 10:10

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

 • 7 Haziran 2020 08:46
  7

  Aldığım ürünü ve memnuniyet durumumu da yazayım da soru bir işe yarasın. 200 TL gibi bir fiyata KLPRO KLZC6030E satın aldım. Ürün elektrikle çalışıyor, çivi ve zımba atabiliyor. İçinde bir miktar çivi ve zımba geliyor ama sonra bulmak dert olursa diye 40 TL'ye 5000 adet çivi de satın aldım yanında ek olarak. Ürünü 9mm OSB üzerinde denedim.

  klpro klzc6030e9mm osb'ye 15mm çiviler attım. Çivi tabancası olarak KLPRO KLZC6030E ürününden beklentileriniz makul seviyelerde ise gayet memnun kalırsınız. Üzerindeki çivi atma güç ayarı ile farklı sertliklerde (çivi atacağınız tahta cinsine göre ayarlayabilirsiniz) çivi atabiliyorsunuz. OSB üzerinde az, orta ve sert şidderlerde attığım çivileri aşağıdaki fotoğrafta görebilirsiniz.

  osb çivi atmakSonuç olarak amatör hobicilerin işini görecek ürünü buldum, daha uzun çiviler kullanmak ya da kompresörlü bir ürün almak gerekecek kadar profesyonel bir ürün satın alacak olduğumda buraya da yazarım.

 • 3 Ekim 2021 08:31
  4

  Ürünün piyasada satılmakta olan çivilerine baktığımda en fazla 15 mm çivi satılmakta olduğunu gördüm, muhtemelen cihazın şarjörüne alabildiği en büyük çivi ya da zımba teli de zaten bu uzunluktadır. 9 mm OSB'de kullanmak için hesaplı ve ideal bir ürün olarak süper tespit, ama ahşap ile çalışan kişiler için çivi uzunluğu çok yetersiz olarak görünüyor. internetten 5 cm civarı çivi atabilen cihazlara baktığımda ise ev tipi bir kullanıcı için havalı bir cihaz almak ergonomik olmayacağı için şarjlı ve elektrikli ürünlere yönelmesi gerekiyor. yurt dışında kendin yap videosu çeken kişilerde de bu ürünleri görüyorum zaten. ama bizde bu ürünler satın alınabilir seviyenin çok üzerinde. Örneğin Ryobi R18N16G Akülü 18V çivi çakma makinesi 65 mm çici atabiliyor ama fiyatı da 2.800 TL :(

 • 3 Ekim 2021 09:39
  1

  Dediğiniz ürünü biliyorum, bu yazın başında ben de amaya heveslendim ama n11'de 2.500 TL gibi bir fiyata görünce diğer ihtiyaçlarıma öncelik vermem gerektiği için fiyatı düşerse alırım demiştim. şimdi fiyatı %10 daha artmış ve gelecek yaza ne olacak kim bilir. satın aldığım her bir hobi ürününe iyi ki almışım diyorum, çünkü ertesi yıl fiyatı 1.5-2 katına çıkmış oluyor. sonuç olarak ihtiyacınız olan ürünü alın, seneye almanız muhtemelen daha zor olacak.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Hesaplı Çivi tabancası Tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.