5.00 / 1 oy

Kilit içinde kırılan anahtar nasıl çıkartılır?

Evde çok eskiden kalma bir arabamız var, satmaya da kıyamıyoruz ama çok da kullanmıyoruz ve arada sadece aküsü bitmesin diye çalıştırıyoruz. Eski arabaların anahtarları, bildiğimiz küçük anahtarlardan, hatta bunda bagaj kapağı anahtarı bile farklı bir anahtara sahip ve ha gitti ha gidecek derken bagajı açarken anahtarı kırmayı başardım.

Kırılan anahtarı yuvadan çıkartabilmek için bir süre çok gereksiz yöntemler ve araçlar kullandıktan sonra aklıma cımbız ile içinde kırılan parçayı çekip almak geldi, fakat yuvanın içine fazla oturduğu için bir türlü tam tutup da çekemedim. Ben de çözüm olarak kolonya spreyinin içini boşaltarak içine zeytinyağı koydum ve anahtar deliğine bol bol zeytinyağı sıktım. Sonra da cımbızla tekrar tuttum ve az bir çevirme hareketi ile yuvasında tutan şeyden kurtularak anahtar yuvasından çıkmış oldu. Sonra da iki parça halinde anahtarcıya yedeğini yaptırmak için bıraktım, başarabilir umarım :)

Yuvanın içinde kalan anahtar parçasını çıkartabilmek için bir çözüm olarak kendi deneyimimi paylaşmak için bu soruyu ekliyorum, benimkinden daha akıllıca çözümleri olan olursa cevap olarak eklesinler ki yarın bir gün yine anahtar kırma başarısını gösterirsek saatlerce uğraşmayalım.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Bozulmuş ananas nasıl anlaşılır?

bkz: Beton tamir harcı nedir ve nasıl kullanılır?

bkz: Pamuk üretimi nasıl yapılır?

bkz: Yeni coin nasıl çıkartılır ve binance'e eklenir?

bkz: Bisiklet için kaliteli kilit tavsiyesi

bkz: Telefondan kontrol edebileceğim akıllı lamba anahtarı önerisi

tititan666

30.04.2021 16:16

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 27 Eylül 2021 07:55
    0

    ne anahtarı olduğuna ve ne kadarının yuvada kaldığına bağlı olarak değişmekle birlikte zeytinyağı genel olarak en işe yarar çözüm oluyor. bir de kırılan parça ile tam uyumlu olduğu için kırıldığında elinizde kalan parça ile tekrar çevirip düzlemeye çalışmanız da işe yarayabilir ama geri çekebilme hamlesi için ters yönden ilave bir kuvvet gerekiyor.

  • 6 Temmuz 2022 09:18
    0

    zeytinyağı fısfıs sıkıp cımbızla çıkartabilirsiniz

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kilit içinde kırılan anahtar nasıl çıkartılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.