5.00 / 1 oy

Telefondan kontrol edebileceğim akıllı lamba anahtarı önerisi

Evin elektrik tesisatından dolayı her bir aydınlatmayı açmak için odanın bir ucuna gitmem gerekiyor, ben de bunun yerine telefondan kontrol edebileceğim akıllı lamba anahtarlarından bir tane edinerek önce teknolojiyi denemeye, sonra da eğer çalıştığına kanaat getitirsem evdeki tüm lamba anahtarlarını bu cihaz ile değiştirerek telefondan kontrol edilebilir hale getirmeye karar verdim.

Bir süredir Xiaomi Yeelight akıllı lamba anahtarı ürününün fiyatının düşmesini bekliyordum, ürün Türkiye'de zaten neredeyse tek bir yerde var ve internette bir açıklaması ya da youtube incelemesi bile yok. Sonra artık ürün fiyatının 150 TL'lerden aşağı düşmeyeceği anlaşılınca tam sipariş vermeye karar verdim ki bu cihazın da sadece bluetooth ile xiaomi yeelight ürünlerini açıp kapatabildiklerini fark ettim. Ben ise evde standart avize ya da spot ışık gibi aydınlatmalarda bulunan lamba anahtarlarını uzaktan kontrol edebilmek istiyorum. Sonuç olarak muhtemelen çok erişilebilir ve masraflı da olmayan bir teknoloji konusunda Türkiye'deki ürün çeşitliliği ile ortada kaldım ve hangi ürünü alabileceğimi bilemiyorum.

Dimli ya da dimsiz olarak lambaları açıp kapatabileceğim ve telefonla uzaktan (tercihen wifi ama yoksa bluetooth da şimdilik işimi görür) kontrol edebileceğim akıllı lamba anahtarları konusunda tavsiyeleri olan arkadaşlardan ürün önerilerini bekliyorum. 

talat

24.11.2020 18:51

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 12 Ekim 2021 15:28
    1

    lamba anahtarı ve stabil çalışması konusunda philips hue ürünlerini tek geçerim. hem xiaomi hem de philips ürünlerini kullanmış birisi olarak inanılmaz stabil bir şekilde çalışması ile aradaki fiyat farkını hak ettiğini gösteren bir ürün philips. ayrıca çoğu setinde iki adet lamba anahtarı geliyor ve isterseniz vavien olarak bile kullanabilirsiniz. telefon uygulamasından ya da home assistant ile birlikte kullanabiliyor olmanız da cabası.

  • 12 Ekim 2021 12:25
    0

    akıllı ev sistemleri için inanılmaz çeşitlilikte ürün yelpazesi var, ama bence birbirleri ile uyumlu olmalarına dikkat derek alışveriş etmeyi tercih etmeniz sizi ileri zamanda yapacağınız ek ödemelerden kurtatmış olur. özellikle xiaomi'nin ekosistemi her alanda genişleyebiliyor, halen almadıysanız xiaomi'nin ürünlerine bakabilirsiniz.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Telefondan kontrol edebileceğim akıllı lamba anahtarı önerisi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.