5.00 / 1 oy

Yeni coin nasıl çıkartılır ve binance'e eklenir?

Kripto paralar ve blockchain konuları ile ilgili arkadaşlara sormak istediğim bir soru var. Diyelim ki ben yeni bir coin çıkartmak istiyorum ve bu amaçla ethereum gibi bir dili öğrendim ve sınırlı sayıda da coin'i insanların cüzdanlarına bir şekilde aktardım. Peki insanlar bu coin'leri nasıl trade edecekler? Bu sorunun yanıtı muhtemelen coin'leri bir marketplace'e dahil etmek şeklinde olacaktır. O zaman en sık kullanılan dijital para marketi olan binance üzerinden sorumu derinleştiriyorum.

Diyelim ki binance'e gittim (yani mail attım) ve böyle böyle bir coin çıkardığımı yazdım ve bu coin'i kendi platformlarına eklemelerini istedim. tahmin ediyorum durduk yere gel sen de aramıza katıl demeyecekler ve benden bu katılım karşılığında bir ücret talep edecekler. Peki bu ücret aşağı yukarı sizce ne kadar olabilir? Bin dolarlar seviyesinde mi olur yoksa milyon dolarlar seviyesinde mi olur? Eğer milyonlarca dolar isteyeceklerse zaten binance'e girebilme şansı kalmamış oluyor ama o zaman binance'te aktif olarak alınıp satılabilen binlerce coin'in tümü bu kadar giriş bedeli mi (entrance fee) verdi yani?

Son bir senaryo da diyelim ki binance'e kabul edildim ya da edilmedim, geldim Türkiye'de faaliyet gösteren kripto para borsalarına başvurarak onların alım satım pazarlarına dahil olmak istedim, katılım için ne isterler?

Konu hakkında bilgi sahibi olan birisi var ise tartışmayı çok isterim ama bu konuları deneyimlemiş birileri olması da çok düşük bir ihtimal olduğu için cevap gelmezse de anlayışla karşılarım.

Editör editi: benzer konu başlıkları için;

bkz: Binance Coin Vault (BNB Vault) Nedir?

bkz: Bitcoin Hesabının Sahibi Bulunabilir mi?

bkz: binance'te Bulunan Coinleri trbinance'e Aktarmak

bkz: Binance'te coin'lere faiz almak

bkz: Bitcoin tekrar çıkar mı?

bkz: Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) Nedir?

mert yıldırak

29.03.2021 21:28

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

 • 15 Şubat 2022 07:26
  2

  alım satım ve spekülasyon malzemesi olmasının ötesinde artık coin projeleri bana inandırıcı gelmemeye başladılar. dominance bu seviyelerde kaldığı sürece zaten btc gibi bir kaotik fiyatlama parametresi de malum. bence hiç kasmayın

 • 4 Mart 2022 00:50
  0

  bence çok da kolay olmaması gereken bir uygulama, zaten ortalık anlamsız coin'lerden geçilmez oldu

 • 11 Ağustos 2022 20:01
  0

  amaçsız olmasının ötesinde en iyi ihtimalle balinalara yem olursunuz, bence kripto zincir konusunu anlamanız daha faydanıza olur

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Yeni coin nasıl çıkartılır ve binance'e eklenir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.