5.00 / 1 oy

Hesaplı ve kaliteli bulaşık makinesi tavsiyesi

Önceki sorumda da bahsettiğim gibi (bkz: Hoover bulaşık makinesi nasıl resetlenir?) evdeki bulaşık makinesi ile sanırım yolun sonuna geldik. İnternetten elimden geldiğince araştırma yaparak sorunu çözmeye çalıştım ama pek sık kullanılmayan bir model kullandığım için çok az sayıdaki yazılı ve görüntülü kaynağı takip ederek bulaşık makinemdeki sorunu kendim çözemedim. Servis ise sadece gelip bakmaya 100 TL istedi, olası bir tamirat için makineyi götürmeleri durumunda ise 500 TL ve üzeri bir masraf çıkacağını söylediler. Bulaşık makinesini 6-7 yıl önce 400 TL'ye almıştım, bu saatten sonra da eski ve hesaplı bir bulaşık makinesini tamir ettirmek için 500 TL harcayacağıma biraz daha koyar yenisini alırım daha iyi diye düşündüm ve bulaşık makinesi araştırmaya başladım.

İnternetten yaptığım fiyat araştırması sonucu satılmakta olan hesaplı bulaşık makinelerinin (Regal, Arçelik, Profilo, Vestel, Windsor, Grundig, Altus, Hoover) 2000 - 3000 TL seviyelerinde olduğunu gördüm. Bir üst segment olarak nitelendirebileceğim bulaşık makinesi markaları (Bosch, Siemens, Samsung) ve modelleri ise 3000-5000 TL seviyelerinde satılıyor. Tümüne yakınının birden çok siteden yorumlarını okudum ve biraz daha fazla para vererek üst segment olarak nitelendirilen bulaşık makinesi markalarından birisini seçmeye karar verdim. A+ enerji sınıfına sahip ve 4 programlı bulaşık makineleri arasından kendime şu şekilde bir liste yaptım, tümünü avm'de inceleyerek aralarından bir seçim yapmayı düşünüyorum.

- Bosch SMS44DI00T A+ 4 Programlı Inox Bulaşık Makinesi - 3.275 TL

- Siemens SN234W00DT A+ 4 Programlı Bulaşık Makinesi - 3.000 TL

- Bosch SMS44DW00T A+ 4 Programlı Bulaşık Makinesi - 3.200 TL

- Siemens SN234I00DT A+ 4 Programlı Inox Bulaşık Makinesi - 3.175 TL

- Samsung DW60M5042FW A++ 4 Programlı Bulaşık Makinesi - 2.850 TL

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Çamaşır kurutma makinesi kullanmaya gerek var mı?

bkz: Akülü Vidalama Makinesi Tavsiyesi

bkz: Moccamaster Kahve Makinesi İncelemesi ve Yorumları

bkz: Burun Kılı Alma Makinesi Tavsiyesi (2020)

bkz: Hesaplı ve Kaliteli Zımpara Makinesi Tavsiyesi

bkz: Eve Sanayi Tipi Tost Makinesi Almanın Avantajları

esmersu

25.06.2021 21:33

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Hesaplı ve kaliteli bulaşık makinesi tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.