5.00 / 1 oy

Moccamaster Kahve Makinesi İncelemesi ve Yorumları

Filtre kahve hazırlama konusunda kendime pandemi döneminde satın aldığım Moccamaster Cup One filtre kahve makinesi ürününü birkaç aydır kullanıyorum. Ürünü ben satın aldığımda biraz daha hesaplıydı ama şimdi 2.500 TL gibi fiyatlar gördüm internette. Yani merak edip de acaba güzel midir diye denenebilecek bir ürün değil ve uzun kullanım testi arayışında olan arkadaşlar için kendi yorumlarımı yazmak istedim.

Moccamaster aslında oldukça eski bir marka, üreticisi ise 1968 yılından beri üretim yapmakta olan Hollanda menşeili Technivorm firması. Dolayısıyla piyasaya sürülmüş deneysel bir ürün olmaktan ziyade yılların bilgi birikimi, tecrübesi ve emeği var desek yeridir. Ürünün tasarımı da zaten retro ve oldukça estetik bir dizayna sahip. Makinenin oldukça geniş bir renk çeşitliliği var, 20'ye yakın renk seçeneğinden birisini seçerek satın alabilirsiniz.

Moccamaster Cup One, kullanması inanılmaz kolay bir ürün. Dijital, karmaşık ve her yerinde düğmeler olan rakiplerinden farklı olarak iki adet manuel düğmesi bulunuyor ve bu düğmelerden birisi suyu ısıtmaya (SCA standartlarına uygun olarak su ısıtılıyor), ikinci düğme ise karafın (kahvenin demlendiği cam aparat) 3 çeyrek sıcaklığında tutulmasını ya da tam sıcaklıkta tutulmasını seçmenizi sağlıyor.

Kağıt filtre konusunda firmanın kendi ürettiği kağıt filtreleri kullanıyorum ve kalitelerinden de oldukça memnunum. En memnun olduğum ürün özelliklerinden birisi de suyun çok noktadan damlıyor olması. Kahveyi hazırlama süresi de yaklaşık 3-4 dakika kadar sürüyor.

Bu ürünün bir diğer referansı da aslında kahve dükkanları ve baristalar. Kahve dükkanlarının bir çoğunda bu ürünün kullanılmakta olduğunu görebilirsiniz. Eğer baristalar ile tanışıklığınız varsa ve kahve makinesi önerisi alabilecek olursanız muhtemelen onlar da size Moccamaster Cup One almanızı tavsiye edeceklerdir.

Benden başka filtre kahve severler ve Moccamaster kullanıcıları olduğunu düşünerek bu başlığı açıyorum, ürün kullanımı hakkındaki deneyimlerinizi, şikayetlerinizi, yorumlarınızı ve varsa sorularınızı bu başlıktan sorabilirsiniz.

sickboyche

27.10.2020 08:24

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Moccamaster Kahve Makinesi İncelemesi ve Yorumları

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.