5.00 / 1 oy

Okey için masa örtüsü önerisi

Haftasonu sokağa çıkma yasakları ilk başlarda bireysel takılan, kafa dinleyen çekirdek ailemizi son zamanlarda sıkıntıdan çeşitli oyunlara yönlendirmiş oldu.Meğer içimizde bir okey oynama aşkı varmış da haberimiz yokmuş. Önce okey için uygun masa aradık evde bulamayınca az çok idare edebileceğimiz bir oyun alanı yarattık. Şimdilerde ise okey taşlarının ve ıskartanın kaymayacağı rahatlıkla oyun oynayabileceğimiz bir oyun örtüsü arayışındayız. 

Oyun örtüsünün özellikle okey oyunu için olması önemli değil. Öncelik okey olmak koşulu ile diğer masa oyunlarının da rahatlıkla oynanabileceği bir örtü olması benim için yeterli olur. Tabii bir de oyun esnasında illa ki bir şeylerin yenilip içilmesi durumu söz konusu olacağı için masa örtüsünün kir tutmaması ya da yıkaması kolay olması daha iyi olacaktır. 

İnternette araştırdığım oyun masa örtüleri arasında kadife olanlar ön plana çıkıyor. Bazı kişiler de polar masa örtülerinden bahsetmiş lakin daha önce hiç polar masa örtüsüne denk gelmedim ben. English Home’da “Monte Carlo Çuha Oyun Masa Örtüsü”ne denk geldim, indirimdeki fiyatı 8 TL gibi komik bir rakam. Üzerinde iskambil kartlarının resmi var, bu durumda okey için uygun bir örtü olur mu? Bir de şu an oyun oynadığımız masa dikdörtgen, oyun masa örtüsü için boyutlar da bir yerde önemli oluyor mu? Fikirlerinize açığım. 
 

xone

08.01.2021 20:49

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Okey için masa örtüsü önerisi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.