5.00 / 1 oy

Burun Kılı Alma Makinesi Tavsiyesi (2020)

Yıllardır kullandığım philips marka burun ve kulak tüyü alma makinesinin artık miladı dolduğu için 11.11 indirimlerini de fırsat bilerek internetten yeni bir burun kılı alma makinesi satın aldım. Kulaklarım için kullanmamı gerektirecek bir durum hiç olmadı, sadece burun kıllarım için kullanıyordum önceki makineyi de, bu makineyi de yine üzmeden uzun yıllar kullanmayı umuyorum.

Burun kılı alma makinesinden beklentim, burun kıllarını yılmadan ve olası bir şekilde bir kazaya/yaraya sebebiyet vermeden kesebilmesi. Şakası yok çünkü, kıl kesen bir makineyi alıp burnumuzun içine sokuyoruz. Bu yüzden 10-20 TL'lik ürünleri hiç denemeden eledim. Eğer çok hesaplı burun kılı alma makineleri satın almak isterseniz Raks ve Sinbo gibi markaların inanılmaz hesaplı ürünleri var. Bütçeyi biraz çıkartırsanız Moser, Remington ve Braun gibi markaların da çeşitli modelleri mevcut. Ben kararımı yine uzun yıllardır memnun kaldığım Philips markasından yana kullanmayı tercih ettim.

Kendi satın aldığım ürün Philips Nosetrimmer Series 1000 NT1150/10 Burun Kulak Tüy Düzeltici olarak geçiyor, fiyatı da 200 TL seviyesinde. İlk kullanım deneyimim oldukça olumlu, ama içinde pil olarak uyduruk bakkal pilleri yerine kaliteli duracell gibi piller kullanırsanız daha uzun süre verimli olarak çalışmaya devam eder. Açıkçası bakımları ve yağlama gibi işlemlerini varsa bile ben bugüne kadar hiç yapmadığım için yorum yapamıyorum, 5-6 yıl sonra yine yenisini alırım diye düşünüyorum.

Kendi satın aldığım ve kullandığım burun kılı alma makinesini tavsiye etmek amacıyla bu soruyu açtım ama başlıkta da yazdığı gibi herkes kendi kullandığı ürünü tavsiye edebilri ya da görüş isteyebilir. Bu arada tavsiye olarak nasıl olsa kesiyor diyerek burun kılı alma makimesi ile koltuk altı gibi kesim işlerinizi yapmayın. Bunun ilk sebebi iğrenç olması. İkincisi ise bu makinelerin jiletlerini sert kıllarla köreltirseniz bir süre sonra asıl işlevlerini yerine getiremezler ve yenisini satın almak durumunda kalırsınız.

alsancak

13.11.2020 14:05

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

 • 21 Eylül 2021 12:16
  6

  bana halen korkunç bir teknoloji olarak geliyor burun kılı alma makineleri ve bu yüzden de bir tane satın alamıyorum bile. bu kadar erişilebilir bir ürün aslında milyınlarca kişi tarafından hiçbir kaza olmadan kullanılıyor ve bunun da farkındayım ama bir sebepten dönen kesici bir testerenin burnumun içinde olması fikri hoşuma gitmiyor. olabilecek kazalardan birkaç happy tree friends bölümü yazabilirim :)

 • 21 Eylül 2021 22:39
  3

  ben de yabancı korku filmlerindeki çöp parçalayıcıyı kullanma fikrine hiç alışamadım ve birkaç yerde kuralım mı dediler aman dedim :) o kadar çok korku filminde öğütücüye sokulup da telef olan el gördüm ki sanki aletin işlevini buymuş ve başıma da mutlaka bir kaza gelmek zorundaymış gibi hissediyorum :)

 • 13 Şubat 2022 02:00
  3

  burun kılı alma makineleri konusunda ben teknolojik bir gelişme gözlemlemiyorum. 10 yıl önce aldığım philips makine ile bugün çıkan son model makineler arasında hiçbir fark yok. özetle eski bir makineniz varsa ve çalışıyorsa hiç değiştirmekle masraf yapmayın

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Burun Kılı Alma Makinesi Tavsiyesi (2020)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.