5.00 / 1 oy

Helicoil Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Sitede yalama olan vidaların sökülmesi ile ilgili bir yazı görünce helicoil konusunda bilgi vermek istedim. Helicoil nedir derseniz, yalama olmuş, tırnakları kırılmış ya da dişleri ölmüş civataların sökülmesi için kılavuz alternatifi olarak değerlendirebileceğimiz bir üründür. Çalışma mantığı olarak içinde yaylı bir yapı vardır ve bu sayede de dişi olmayan, yerinden çıkartılamayan vidalara tutunabilmesini ve yerinden çıkartabilmesini sağlar.

bkz: Boşa dönen vida (yalama vida) nasıl takılır ve çıkartılır?

Helicoil kullanımı artık sanayilerde de yaygınlaştı ve arabalardan motorlara, hobi eşyalarından çeşitli cihazlara kadar birçok yerde civata gibi sorunların çözülmesinde kullanılır oldu. Eğer evinizde kendi eşyalarınız için kılavuz atmakla uğraşmak yerine kendi helicoil setiniz ile civatalarınızı çıkartmak ya da evde sürekli bir çözüme ihtiyaç duyuyorsanız internette satılan helicoil ürünlerine ve uygulama videolarına göz atabilirsiniz.

Editör editi: benzer başlıklar için;

bkz: Akıllı Vida Nedir?

bkz: Yalama olan vida nasıl sökülür?

bkz: Bosch GO Akülü Vidalama incelemesi

bkz: Akülü Vidalama Makinesi Tavsiyesi

bkz: Pencerelere Emniyet Kilidi (Çocuk Kilidi) Nasıl Takılır?

 

Y.Tin

25.03.2021 22:39

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Helicoil Nedir ve Nasıl Kullanılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.