5.00 / 1 oy

Bosch GO Akülü Vidalama incelemesi

Son zamanlarda satın aldığım en pratik ve kullanımı zevkli ürünlerden birisi olduğu için buraya yazmak ve merak edenler varsa diye ürün hakkında ilk kullanım tecrübelerimi paylaşmak istedim. Ürünü gittigidiyor'dan 228 TL'ye aldım ve şimdiye kadar iyi ki almışım dediğim sayılı ürünlerden birisi oldu.

Bosch GO

Çantanın içinden çıkanlar:

- Şarj aleti

- Usb kablosu

- Usb go vidalama aleti

- 32 farklı uç ve bir adet uzatma ucu (manyetik bits tutucu)

- Çantanın kendisi, haznenin altında da kullamım kılavuzu var

bosch go çantalı

Kullanımı:

Eskiden her bir vida boyu için farklı tornavidalar olurmuş, son yıllarda başlığı değişen tornavida modelleri yaygınlaşınca bu kadar çok tornavida saklamaya gerek kalmamıştı ama hazır tornavida setlerinde (Bosch marka setler de dahil) çeşitli sorunlar oluyordu. Mesela başlıklar sık sık kayboluyor ya da çantasından çıkartırken eli acıtacak kadar zorluyordu vs. Bosch GO'da ise takıp çıkartması çok kolay mıknatıslı bir başlık yapmışlar ve hem vida başlıktan düşmeyecek kadar sağlam duruyor, hem de çıkartıp değiştirirken siz zorlanmıyorsunuz. Şarj göstergesi ile ne kadar bataryası kaldığını görebiliyorsunuz ve acaba bitecek mi diye korkarak çalışmanız da gerekmiyor. Piyasada satılan diğer ucuz elektronik şarjlı vidalama ürünlerini deneyenler ne demek istediğimi anlayacaklardır.

Ürünü çalıştırırken ileri ve geri itebildiğiniz bir buton var, bu da tahmin edilebileceği gibi vidayı takmaya ve sökmeye yarıyor. Vidalama ucu çok hızlı dönüyor ve seri vidalama işlemleri için bu da bol miktarda zaman tasarrufu anlamına geliyor. Peki ya sıktığımız vidayı daha sonra elle sökemezsek? Yani elle sıktığımız vidalarda vidanın sonuna gelince ne kadar sıkacağımıza el yordamıyla biz karar veriyoruz ama bunu makineye nasıl anlatacağız? Bosch Go işte bu yüzden harika bir ürün, adamlar cihazın arka kısmına 1 ile 6 arasında sıkma gücü ayarı koymuşlar, yani sıktığınız vidayı hangi sertlikte sıkmak istediğinizi de seçebiliyorsunuz. Vidanın bozulmaması ya da zaten bozuk olan vidalara daha fazla zarar vermemek için de bu ayarı kullanabilmek mümkün.

Cihazı usb girişinden, çantanın içinden çıkan usb kablo ve şarj adaktörü ile 80-90 dakikada şarj edebiliyorsunuz. Aküsü içerisinde sabit ve çıkartılamıyor. Şarjı ne kadar gidiyor derseniz ben daha 3 basamaklı şarj göstergesini 2 dişten aşağı indirebilmeyi başaramadım.

Vidalar ile ilgili ev işleri kendiniz yapıyorsanız veya sık sık vida açıp sıkmanızı gerektiren bir hobi ya da iş ile ilgiliyseniz, hatta çok sıkı vidaları açamamak gibi bir sorununuz da varsa Bosch GO'yu tavsiye ederim. Oldukça sessiz ve hızlı olmasının yanı sıra saklama çantasının bile düzen kurmak için çok işlevsel olduğunu tekrar hatırlatmış olmak isterim.

mert0517

09.11.2019 10:55

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

 • 23 Nisan 2022 08:50
  1

  şeklen ve tasarım olarak çok şık bir alet, kullanımı da pratik görünüyor ama 10 cm vidayı sert bir ahşaba monte etmeye gücünün yeteceğini sanmam, bunun yerine kaliteli şarjlı bir vidalama makinesi almak daha mantıklı gibi

 • 9 Eylül 2022 00:30
  0

  bence de bunun yerine kaliteli akülü çantalı falan bir şarjlı tornavida almak uzun vadede sizi daha memnun edecektir

 • 23 Nisan 2022 23:00

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Bosch GO Akülü Vidalama incelemesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.