5.00 / 1 oy

Pencerelere Emniyet Kilidi (Çocuk Kilidi) Nasıl Takılır?

Eve iki türden de emniyet kilidi (çocuk kilidi) satın aldım ve evdeki tüm pencerelere de bu kilitleri taktım. Benim evimdeki pencereler PVC, ama ahşap pencereler için de aynı adımları uygulayabilirsiniz.

Öncekle benim kendi evim için satın aldığım pencere kilitleri şunlar:

Pencerenin hiç açılmaması için emniyet kilidi: Bu kilitlerin üzerinde anahtar yok. Dolayısıyla yaşı yeten çocuklar tarafından düğmelerine basıp çevirmek suretiyle açılabilirler ancak boylarının yetmeyeceği bir noktaya takılırlarsa (örneğin üstten) mükemmel bir koruma sağlıyorlar. Hırsızlara karşı güvenlik unsuru olarak da tamamen koruma sağlayamasa da zaman kazandırabilir.

pencere emniyet kilidi

2. Pencerenin biraz açılabilmesini sağlayan pencere çocuk kilidi (kablolu olanlardan): Bu çocuk kilitleri ise evinde çocuk olup da pencereden olası bir tehklikenin gerçekleşmesinden korkan aileler için birebir. Üzerlerinde anahtar var ve açarken de kilitlerken de mutlaka anahtar kullanmanız gerekiyor. Birinin anahtarı diğerlerini de açtığı için tüm anahtarları erişimi zor bir yere saklamalısınız. Tüm ürünlerin anahtarları aynı. Tek elle açmak çok zor, sizin de muhtemelen pencereyi açarken de kilitlerken de bir elinizle anahtarı çevirmeniz ve diğer elinizle de kabloyu takıp sökme işini yapmanız gerekecek. Çocuklu aileler için yine mükemmel bir ürün. Anahtarı olmayan ve doğru takılmış bir kablolu çocuk kilidini elle zorlayarak açmanın mümkünatı yok.

pencere çocuk kilidi

Pencere Emniyet Kilidi (Çocuk Kilidi) Montajı Nasıl Yapılır?

1. Emniyet kilitlerinin tüm modellerinin montajı aynı şekilde gerçekleşiyor. Üzerleri bantla gizlenmiş olan alt ve üst noktalarda birer delik var, biz de bu deliklerden PVC'ye vidalama yapacağız. Dolayısıyla önce matkap ile pencerenizde uygun gördüğünüz yerlerde ikişer tane delik açmanız gerekiyor. Önce kilidi üzerine koyup sonra da kalemle deliklerden noktalar koyup bu noktaları delerseniz daha sağlıklı olur. Yamuk takmamak için de su terazisi kullanabilirsiniz.

2. Vidaları kilitlerin üzerinden bir vidalama makinesi ile takarsanız çok daha sağlam ve sağlıklı olmuş olur.

volvolkan

04.11.2020 13:57

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 17 Mayıs 2022 22:31
    0

    evinizde basit bir vidalama makinesi varsa bile kendiniz yapabilirsiniz bu takma işlemini

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Pencerelere Emniyet Kilidi (Çocuk Kilidi) Nasıl Takılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.