5.00 / 1 oy

Japon balığı için yem tavsiyesi

Uzun zamandır ciklet türü balıklar besliyorum ve artık bir akvaryumda da japon balığı akvaryumu kurmak istiyorum. Beslemesi ve bakımı çok daha kolay balıklar olduğunu çok iyi biliyorum, ama yine de büyük boy japon balıklarını çok sevdiğim için kaliteli yemler vererek ve güzel bir akvaryum kurarak keyifli bir japon balığı akvaryumu kurmak istiyorum. Gerçi japon balıklarında da cikletlerde olduğu gibi çift olma, yumurtlama vb. güzellikleri göremeyeceğimin farkındayım ama hepsinin farklı bir keyfi var bence.

bkz: Yunus Ciklet Çifti Yavrulama Hazırlıkları

Ama çok zaman harcayıp da kaybettiğim frontoza gibi balıklardan sonra da biraz daha dayanıklı balıklar beslemenin de iyi geleceğini düşünüyorum.

bkz: Frontoza Kuyruk Erimesi ve Ters Dönmesi Hastalığı

Japon balıklarının dayanıklılıkları ile bir çok efsane var, ama aslında oksijensiz fanusta yaşayabilir denen beta balıkları için bile oksijensiz bir yaşam alanı hiç uyygun değil (bkz: Beta balığı hakkında bilinmesi gerekenler). Bu yüzden sırf dayanıklı oldukları için bakım yapmayacak halim yok. Beslenmeleri ve su değişimleri diğer balıklardaki gibi aksatmadan takip edilmeli diye düşünüyorum. Ama kabızlık gibi kronik problemleri olması açısından da japon balıklarının beslenmelerine dikkat edilmesi gerekiyor ve yem çeşitliliğinin sağlanması gerekiyor.

Japon balığı besleyen ve kullandıkları yemlerden iyi verim aldıklarını düşünen yazar arkadaşlardan tecrübelerini paylaşmalarını rica ediyorum, japon balığı akvaryumu için hangi yemleri önerirler ve haftalık olarak kurdukları besleme düzenleri konusunda neler yaptıklarını anlatabilirler mi? Örneğin salatalık gibi sebzeleri ne sıklıkla veriyorlar? (bkz: Balıklara verilebilecek sebzeler nelerdir?)

orhan47

29.12.2020 13:29

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 14 Nisan 2022 10:03
    0

    bence de son derece pis boğaz bir balık, akşam yemeğinden artanları bile yiyebilir

  • 10 Şubat 2022 08:58
    0

    japon balığına ne atsanız yiyor, kedi gibi evdeki yenmeyen yemekleri atsanız onları da siler süpürürler muhtemelen

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Japon balığı için yem tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.