5.00 / 1 oy

Fajita yapmak için hangi et kullanılmalıdır?

Fajita, taco ve burrito ile beraber evde hazırlamaktan ve yemekten çok keyif aldığım birkaç tex-mex yemeğinden birisi. Dışarıda artık her türlü etle (tavuk eti, karides vb.) yapılan ve evdeki kadar da lezzetli olmayan fajita için ilerleyen günlerde bir tarif de yazmayı planlıyorum, ama öncesinde faita yapmak isteyen kişiler için en önemli konulardan birisi olan et seçimi konusu için ayrı bir başlık açmak istedim.

Fajita'nın orijinal tarifinde de dana eti kullanılır, nitekim lezzet açısından da yine daha etinin yapısı fajitanın sosları ve baharatları ile daha uyumlu olmaktadır. Ancak dana etlerinin de her bir bölgesinin çok farklı bir karakteri olduğu için seçmeniz gereken en doğru etin kendi deneyimlerime göre dana bonfile olduğunu söyleyebilirim. Etin, önceden marine edilmesi ve hem daha lezzetli ve hem de daha yumuşak hale getirilmesi için de yine tüyolarımı fajita tarifi yazıma saklayarak afiyetli günler diliyorum.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: En pahalı et çeşitleri hangileridir?

bkz: Lahmacunda Hangi Et Kullanılmalıdır?

bkz: En yumuşak et hangisidir?

bkz: Karski eti hangi hayvanın neresinden çıkar?

bkz: Sucuk hangi etten yapılır?

bkz: Et Marine Ederken Hangi Yağ Kullanılmalıdır?

bostonlu

16.06.2021 22:17

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Fajita yapmak için hangi et kullanılmalıdır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.