5.00 / 1 oy

Lahmacunda Hangi Et Kullanılmalıdır?

Bugün evde ilk kez lahmacun hazırladım ve çok da lezzetli oldu. Dışarıdan sipariş vermeye pandemi döneminde güvenemiyorsanız ve canınız da uzun zamandır lahmacun çekiyorsa gerçekten çok kolay ve evinizde fırın olması da yeterli.

Lahmacunu nasıl hazırladığım konusunu farklı bir yazıya bırakıyorum, çünkü bir lahmacunun hamuru ile birlikte en önemli diğer unsuru olan eti için bilgi vermek amacıyla bu başlığı açıyorum. Eskiden pidecilere lahmacun için iç hazırlayıp verenler iyi bilirler, bir lahmacunun lezzetli olması için eti en önemli bileşenlerden birisidir.

Lahmacun etinin lezzetli olması için kıymasının yağlı olması çok önemli. Ama kuyruk yağı kullanacak kadar da yağlı olması durumunda etin kendi lezzeti olmayacağı için kuyruk yağı kullanmadan doğru hayvanın doğru bölgesinden et seçmek gerekiyor. Eğer kasabınızdan en uygun fiyatlı etin kıymasını vermesini isterseniz size nuar gibi kuru ve yağsız bir etten kıyma çekecektir ve etiniz de kuru olacaktır. Ama lezzetli ve kararında yağlı bir lahmacun eti için kuzu kaburga eti kullanırsanız etiniz kararında yağlı ve lezzetli olur. Malzemesini de bol koyar ve lahmacununuzu da fırınınızda doğru ayarlarda pişirirseniz dışarıda yediğinizden bile lezzetli lahmacunları evinizde sağlıklı olarak hazırlayabilirsiniz.

Not: Lahmacun pişirirken fırın kullanımı ile ilgili de ilerleyen saatlerde bir yazı yazacağım.

 

Editör editi: Sitede yer alan bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: En pahalı et çeşitleri hangileridir?

bkz: En yumuşak et hangisidir?

bkz: Tantuni hangi etten yapılır?

bkz: Picanha (Pikanya) Nedir ve Hangi Hayvanın Neresinden Çıkar?

bkz: Kokoreç Yerken Hangi Baharatlar Atılır ve Güzel Gider?

bkz: italya'nın en ünlü peynirleri hangileridir?

aloavera

06.05.2021 12:32

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Lahmacunda Hangi Et Kullanılmalıdır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.