5.00 / 1 oy

Ev için başlangıç seviye dikiş makinesi tavsiyesi

Amatör olarak dikiş dikmeye başlamak gibi bir niyetim var ve bu amaçla giriş seviyesi olacak, hesaplı, ama bir sonraki seviyeye ulaşıncaya kadar da beni yarı yolda bırakmayacak kaliteli bir dikiş makinesi satın almak istiyorum. Bu sebeple yazar arkadaşların tavsiyelerini alabilmek için bu başlığı açıyorum.

Ne dikeceğim konusunda spesifik bir ayrımım yok. Kalıp almak ve basit kıyafetler dikmek de var aklımda, kumaşlar satın alıp evde deforme olduğunu fark etiğim minder vs. gibi eşyaları da yeniden dikerek de öğrenme yelpazemi genişletmek istiyorum. Profesyonel ya da kariyer gibi amaçlarım da yok, sadece merak ve ilgi diyebilirim bu aşamada dikiş dikmek için.

İnternette kendi yaptığım araştırmalar sonucunda Singer Smart 1507 ile Singer 1409 dikiş makinelerinin doğru seçimler olabileceğini okudum. Açıkçası diğer markaları da tanımadığım ve Singer markasının da çok uzun yıllardan beri dikiş sektöründe kullanılıyor olmasından dolayı bu ürünlerden birisini satın almaya sıcak bakıyorum. İnternette gördüğüm fiyatları ise şu şekilde:

Singer Smart 1507 - 740 TL

Singer 1409 - 900 TL

Açıkçası bu iki ev tipi dikiş makinesinin birbirlerine göre olan avantajları ve özellikleri konusunda da pek bilgi sahibi değilim. Her ikisinin de ev tipi fiyat/performans ürünü dikiş makineleri olduklarını okudum ve satın aldıktan sonra denemeler yaparak çözmeyi ve öğrenmeyi planlıyorum.

Satın almam gereken dikiş makinesinin özellikleri, hangi markanın hangi modelini almamın bana ne gibi avantajları olacağı ve ev tipi hesaplı ve kaliteli bir dikiş makinesi seçiminin hangisi olabileceği konularında bilgi sahibi olan arkadaşlar görüşlerini ve önerilerini paylaşabilirlerse çok sevinirim.

Editör editi: benzer konu başlıkları için;

bkz: Kıyafet Tasarlayıp Dikmek İçin Nelere İhtiyacım Var?

bkz: Çit olarak kullanılabilecek bitki ya da çiçek tavsiyesi

bkz: Yoga matı nasıl temizlenir?

bkz: Sarmaşık gül için en uygun saksı hangisi?

bkz: Bitkiye aspirin vermek faydalı mıdır?

bkz: Ahşap mobilya yapımı için tutkal tavsiyesi

aybike

21.03.2021 15:10

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Ev için başlangıç seviye dikiş makinesi tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.