5.00 / 1 oy

Arduino İle Tavuk Yemleme Makinesi Yapma Projesi

Selamlar, bir arkadaşımın ihtiyacı için Arduino ile hazırlamayı planladığım bir otomatik tavuk yemleme makinesi projesi var ama nasıl bir şey hazırlamam gerektiği konusunda pek fikrim yok. Tasarım olarak günün belli saatlerinde çalışan bir servo motor ile bir kapağı açmayı ve 2-3 saniye kadar açık tutarak bir haznedeki yemlerin tavukların olduğu alana bırakılmasını planlıyorum. Bahçede internet olmadığı için uzaktan telefonla çalıştırılabilen bir sistem kurma şansı bulunmuyor, yoksa aklıma ilk gele fikir buydu. Hazne olarak da şimdilik bir su şişesi ya da 3d yazıcıdan alınmış bir depo baskısı olabilir diye düşünüyorum. Tavukların sayısına göre ne kadar yem gerekli ise ya yemleme makinelerinin sayısı artırılarak, ya da servo motorun kapağı açık tutma süresi uzatılarak içeriye bırakılan yem süresi değiştirilebilir. Su verme için henüz aklımda bir fikir yok ama bir sonraki aşama da bu olacak muhtemelen.

15-20 tavukluk küçük tavuk kümesleri için internette böyle bir yemleme makinesi tasarımı ya da projesi bulamadım. Hep büyük tesisler için geliştirilmiş büyük makineler var. İlham ve fikir alabilmem için örnekler bilen varsa paylaşabilir mi, proje konusundaki olası geliştirme fikirlerine de tamamen açığım.

oissende

19.08.2020 07:25

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Arduino İle Tavuk Yemleme Makinesi Yapma Projesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.