5.00 / 1 oy

Yoga matı nasıl temizlenir?

Yoga stüdyoları ve spor salonlarında toplu kullanılan matların temiz olup olmadığı aklıma takıldığı gün kendi matımı edindim. Fakat hijyen hastası biri olmamama rağmen ter damlaları ve matın her tarafında gezinme sonrası ayağınızı bastığınız yere başınızı koymanız gibi durumlar da olunca kendi matımı nasıl temizlerim sorusu oluştu aklımda. Tecrübelerinizi ve fikirlerinizi merakla bekliyorum. 

aylagunes

24.10.2019 13:05

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 17 Haziran 2020 23:36
    6

    2 farklı yoga matı kullanıcısı olarak öncelikle şunu belirtmek isterim; pratiğinizi yaptıktan sonra birkaç saat matınızı katlamayın ve hava almasını sağlayın. temizlik konusunda ben 1-2 damla lavanta suyu ile hazırladığım su karışımı ile matımı temizliyorum. ferah kokusu ile hem temiz hem de rahatlatıcı etki yapıyor bende. 

  • 6 Haziran 2020 12:34
    4

    yoga matınızın cinsine göre temizleyici içeriği değişiyor. bazı matlar için sirkeli su lekeleri geçirici bir özellik taşırken özellikle kauçuk olmayan matlarda daha fazla kayganlığa sebep olabiliyor. dolayısıyla önce matınızın hangi maddeden üretildiğini öğrenmeniz daha uzun süreli mat kullanmanızı sağlayacaktır. 

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Yoga matı nasıl temizlenir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.