5.00 / 1 oy

Fesleğen Bitkisi Neden Kurur?

Fesleğen kokusunu oldum olası çok sevmişimdir, nerede görsel ya eğilir koklarım ya da elimi sürer elimi koklarım. Hatta bir ara evin tuvaletlerine aksesuar olarak dikme projem bile vardı ama sıra gelmedi de gündemden düşünce yapamadım.

Geçtiğimiz hafta bir çiçekçiden geçerken aklıma geldi, birkaç tane aldım eve getirip saksıya diktim. Yattığım odanın camının önüne koydum ki hem bol bol güneş alsın, hem de esinti oldukça kokusu odanın içine dolsun, ama capcanlı fesleğenler 2 günde solmaya başladı. Esintiyi mi sevmediler, suyu mu az ya da çok buldular, toprağı mı kabul etmediler yoksa güneş mi fazla geldi anlayamadım.

saksıda fesleğen

Fesleğenin istediği toprak, su ve güneş gibi yaşam şartları nelerdir ve acaba bu fesleğeni tekrar aldığım zamanki gibi hayata döndürebilir miyim?

Münevver71

20.07.2020 12:11

Bu soru 4 kez yanıtlandı.

 • 4 Eylül 2020 20:05
  6

  Maalesef fesleğen tamamen kurudu ve aşağıdaki hale geldi. Neyi yanllış yaptığımı da anlayamadım. Güneş ışığını az alacak yere koydum beğenmedi, çok alacak yere koydum yine beğenmedi. Her gün suladım sarardı, haftada bir suladım kurudu. Ne nazlı bitkiymiş pes ettim.

  kurumuş fesleğen

 • 26 Aralık 2021 00:15
 • 12 Mart 2022 20:20
  0

  fesleğen zaten beslemesi ve derdini anlamsı en zor yeşilliklerden birisi, her şey çok iyi gidiyor derken bir anda sebebini anlamadan kurumaya başladığını görebilirsiniz

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Fesleğen Bitkisi Neden Kurur?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.