5.00 / 1 oy

Enseye bir şey batması hissi neden olur?

Son günlerde anlamsız bir rahatsızlık yaşamaya başladım ve tıbben bu rahatsızlığı ilk çeken kişi de ben değilimdir diye tahmin ederek internette arama yaptıysam da bendeki semptomları gösteren benzer bir hastalık tanımı göremediğim için kendi ön teşhisimi de koyamadım. Pandemi sebebiyle doktor ve hastane de pek mümkün olmadığı için kendi kendine geçer diye umarak bekliyorum ama bilen birisi çıkarsa diye buraya da yazmak istedim.

Ensemin sağ taraflarında bir noktaya (hep aynı nokta) bir anda bir şey batırılmış gibi hissediyorum, elektrik çarpması ya da kıymık batması gibi bir his ve anlık oluyor. Günde 1 kez olduğu da oluyor 3-4 kere olduğu da oluyor ve her seferinde de sanki ensemden birisi bir şey batırmış gibi arkama dönüyorum ve arkamda duvar olduğunu görünce durumu fark ediyorum. Enseye bir şey batması gibi bir his sizce neden olabilir ve doktora acilen göstermek gerekecek kadar ciddi bir rahatsızlık olabilir mi yoksa zamanla kendiliğinden geçer mi?

 

Editör editi: sitede yer alan bazı diğer başlıklar için;

bkz: Çay demir eksikliğine neden olur mu?

bkz: Çayın üstündeki yağ tabakası neden olur?

bkz: Tempolu yürüyüş ve koşu sonrasında yüz kızarması neden olur?

bkz: Derin nefes alırken kalbin ağrıması neden olur?

bkz: Fibromiyalji Neden Olur?

bkz: Kulak çınlaması neden olur?

kizil_elma

13.05.2021 20:49

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 27 Eylül 2021 09:10
    2

    fiziksel olarak yorgun olduğum dönemlerde bu zaman zaman bana da oluyor. sanki arkamda birisi elinde sivri ya da elektrikli bir şey varmış da enseme değdirmiş gibi hissederek irkiliyorum ve hemen arkama bakıyorum, sonra kimse olmadığını fark edince jeton düşüyor. kalıcı bir rahatsızlık olan versiyonu da varsa bilemiyorum ama bende hep kendi kendine başlıyor ve yine kendi kendine bitiyor

  • 12 Haziran 2022 18:25
    0

    arada bana da oluyor bu durum, 1-2 gün sonra da kendiliğinden geçiyor

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Enseye bir şey batması hissi neden olur?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.