5.00 / 1 oy

Derin nefes alırken kalbin ağrıması neden olur?

Bu durumu yıllardan beri ara ara yaşayan birisi olarak yakın zamanda fazla sayıda olmaya başlayınca içinme bir şüphe düştü ve bilen birisi varsa danışmak istedim. Durduk yere (örneğin oturmuş film izlerken) bir anda göğüs bölgemde bir ağırlık hissediyorum ve nefes aldıkla kalpte bir ağrı oluyor, derin nefes alamadığım için de hafif nefesler ile birkaç kere durumu idare etmeye çalışıyorum ve her seferinde nefes alırken ağrıyı hissedinceye kadar kontrollü nefes alıyorum. 8-10 kere nefes aldıktan sonra da her seferinde sanki biraz daha fazla nefes alabilmem mümkün olmuş oluyor ve sonunda da ağrı tamamen sona eriyor.

Bu kalp ağrısı durup dururken neden başlar, herhangi bir rahatsızlığın belirtisi midir ve kısa bir süre sonra yine kendiliğinden sona eriyor olması sizce neden olabilir? Çok hareketki ya da sporcu birisi olmasam da bildiğim kadarıyla kalp ve ciğer olarak bir rahatsızlığım yok. Koronavirüs olmasına ise imkan yok çünkü yıllardan beri ara ara olan bir ağrı olduğunu zaten biliyorum. Benzer bir ağrı şikayeti olan varsa kendi ağrısını anlatabilir mi? Bir de bu ağrı konusunda bir bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

denci

11.01.2021 21:09

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 3 Mart 2022 20:25
    1

    ara ara hep bana da olur ama ciddi bir şey olduğunu düşünmediğim için doktora gitme gereği duymadım. korkutucu şeyler duymaktan da korkmuş olabilirim bir ihtimal, siz yine de bir doktora gidin ve kötü şeyler söylemezse buraya da yazın

  • 31 Mart 2022 21:24
    0

    bana da arada oluyor ama hala ölmedim denmesi içinizi rahatlatmamalı, mutlaka bir doktora görünün ve bu gibi durumlarda şifayı internette aramayın. kalp ve beyin hiç şakaya gelmez

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Derin nefes alırken kalbin ağrıması neden olur?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.