5.00 / 1 oy

Kulak çınlaması neden olur?

Duymamda herhangi bir sorun yok fakat günde ara ara birkaç dakika boyunca kulaklarımın içinde sanki su damlaması gibi bir ses çıkıyor. Bu sürede yine duymamda herhangi bir bozukluk olmuyor net bir şekilde duyuyorum fakat ses o kadar sinir bozucu ki beynimin içinde yankılanıyor ve bu sadece sol kulağımda oluyor. Hayır desem ki duşta kulağıma su kaçtı fakat sürekli olması duş ihtimalini de azaltıyor ne yazık ki. Yazın tatilde olsa yine derim ki deniz ve havuz suyundan kaynaklı fakat olmadığına eminim. 

Kulak çınlamasından kastım biri beni konuşuyor şeklinde de değil. Açıkçası nasıl ifade edeceğimi bilmiyorum. Nasıl bir ses olduğunu tarif de edemem kulak burun boğaz doktoruna mı gitmeliyim yoksa bu konu ile ilgilenen başka bir branş var  mıdır? Kulağında bu tarz ya da benzer bir sorun olan varsa en azından yalnız olmadığımı bilmek içimi rahatlatacaktır diye düşünüyorum. 

 

S.Sönmez

09.12.2020 04:45

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kulak çınlaması neden olur?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.