5.00 / 1 oy

Creality Ender 3 pro kaç mm filament kullanır?

Her 3d printer farklı çapta filamentler basabilir. İnternette filament olarak arama yaptığınızda iki farklı boyutta (çapta) filament olduğunu göreceksiniz. Bu çaplardan birisi 1.75 mm diğeri ise 2.85 mm olanlardır. Hangi tür filament olursa olsun (PLA, ABS vs) Creality Ender 3 ve Creality Ender 3 Pro yazıcılarından birisini kullanıyorsanız satın almanız gereken filament çapı 1.75 mm'dir. Yanlışlıkla 2.85/3 mm çapında bir filament satın alırsanız kutusunu hiç açmadan iade edin ya da sevkiyat henüz gerçekleşmediyse ürünü 1.75 mm çapındaki filament ile değiştirmek istediğinizi söyleyin. Bir diğer sık yapılan hata da yanlışlıkla PLA türünde filament bakarken fiyat artan sırada bakıldığı için yanlışlıkla ABS filament siparişi vermektir. Filament alırken cihazınızın özellikleri ile birlikte dikat etmeniz gereken faktörler şunlar:

Filament çapı (1.75mm ya da 2.85 mm)

Filament türü (PLA, ABS vs)

Renk (Youtube'da ve google'da o marka filamentin o rengi ile alınmış çıktıları mutlaka vardır, filament pahalı bir ürün olduğu için rengi konusunda iyi araştırma yapmalısınız)

Marka (Filamentler katkı maddeleri ile çok farklı fiyat seviyelerinde satılıyor, bana sorarsanız kötü marka alarak çıktılarınızı bozacağınıza düzgün bir marka ile stabil kalitede çıktılar almayı sürdürmelisiniz)

cuneytsaglam

27.04.2020 12:21

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Creality Ender 3 pro kaç mm filament kullanır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.