5.00 / 1 oy

En kaliteli membran filtre markası hangisi?

Su arıtma cihazının filtrelerini ve membranını yıllardır yenilemediğim için artık uzun zamandır ertelediğim bu işlemi yapmak istedim ve internetten filtre ve membran siparişi verebilmek için biraz araştırma yaptım.

Filtre konusunda 3 katman filtre zaten belli ve NSF sertifikası olan filtreleri doğrudan sipariş verebiliyorsunuz. Ama membran konusunda o kadar çok marka seçeneği var ki konuyu biraz daha araştırma gereği duydum sipariş vermeden önce.

VONTRON en bilinir ve herkes tarafından en yaygın olarak tefcih edilen membran markası, ama çok kireçli sular için yetersiz olduğunu söyleyen kaynaklar da var.

LG markası konusunda satıcılar da kullanıcılar da piyasada artık LG'nin kendi üretimi olan membran kalmadığını söylüyorlar, LG olarak satılanlar da LG değil deniyor.

Bir de standart membran olarak isimlendirilen ve daha hesaplı olan membranlar var. Ben kendi tercihimi evdeki suların kireçli olmamasından ötürü vontron marka membrandan yana kullandım ve membran su arıtma cihazlarının en önemli katmanı olduğu için bu konuda hassas davranmanızı ve musluğunuzdan akan arıtmasız suyun kireç seviyesini ölçtürerek doğru membran filtre markasını seçmenizi öneririm.

Membran satın alan ve marka model konusunda deneyimlerini paylaşmak isteyen yazar arkadaşlar için bu başlığı buraya bırakıyorum.

 

Editör editi: sitede daha önce paylaşılan bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: Su arıtma cihazından neden su gelmiyor olabilir?

bkz: Su arıtma cihazı musluğu nasıl değiştirilir?

bkz: Brita On Tap Su Arıtma Cihazı Kullananlar Tavsiye Eder misiniz?

bkz: Su arıtma cihazı damlatıyorsa çözüm burada

bkz: Churchill içecek tarifi

bkz: Tadı güzel alkollü içki var mı?

aysuncum

20.05.2021 13:27

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
En kaliteli membran filtre markası hangisi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.