5.00 / 1 oy

Su arıtma cihazı damlatıyorsa çözüm burada

Şebeke suyunu arıtarak tüketilebilir hale getirmek için satılan su artıtma cihazlarının kronik problemi maalesef 2-3 yıldan sobra su damlatmatma yapmaya başlaması. Önceleri tek tük damlattığı için altına şişe koyuyordum ama sonraları damlama da gittikçe artınca adaptörün su açma bölümü ile biraz oynadım nasıl düzeltebilirim diye, sonra fark ettim ki su açma düğmesini adaptöre doğru bastırınca damlama duruyor. Ben de bu sıkma eylemini sağlamak için bir paket lastiği ile aşağıdaki düzeneği kurdum. Düzenek dediğime bakmayın, 2 tur sıkılaştırdığım paket lastiğini alağıdaki fotoğraftaki gibi tutturdum. Kesin çözümdür ve tüm modellerde işe yaramaktadır.

su arıtma cihazı damlatma problemi

su arıtma cihazı damlatma çözümü

sa kinaz

10.12.2019 19:03

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

 • 17 Eylül 2021 02:38
  4

  bizdeki su arıtma musluğu birkaç gündür damlatmaya başlamıştı, dediğiniz gibi sol tarafa doğru bastırınca damlatmayı kestiğini fark ettim ve sıkıca bir lastik ile ben de günü kurtardım. ama uzun vadede muhtemelen damlamalar artacağı için bu sadece günü kurtarmak için yeterli olacak ve musluğu değiştirmek gerekecek.

  edit: Su arıtma cihazı musluğu nasıl değiştirilir? yazısı da varmış

 • 7 Ocak 2022 11:55
  0

  geçici bir çözümdür, problemin kaynağı için bkz: Salmastra Nedir ve Nasıl Değiştirilir?

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Su arıtma cihazı damlatıyorsa çözüm burada

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.