5.00 / 1 oy

Tadı güzel alkollü içki var mı?

Filmlerde işten eve gelince hemen buzdolabına yönelen ve bir şişe bira açarak büyük bir yudum alan birisini, akşamları büyükçe deri koltuğuna yayılarak oturup viskisini içerken kafasında günü değerlendiren birisini ya da şarap bardağının yarısına kadar konmuş kırmızı şarabını yudumlayan birisini gördüğümde o personayı yaşamak istiyorum ve canım garip bir şekilde filmde içilen içkinin aynısını istiyor. Açıkçası evde hepsi de iyi kötü var ama içinde bir türlü o filmdeki karakterin aldığı zevki alamıyorum. Alkollü içkilerin tadını oldum olası sevemedim ama yine de arada arkadaş ortamında ya da pandemi döneminde evde canım çekerse diye biraz hepsinden vardır ve nadiren de içerim.

Sormak istediğim soru ise, alkollü içkilerin tadının bu kadar kötü ve lezzetsiz olmaları alkollü içkilerin tümü için mi geçerlidir? Örneğin alkollü meyve kokteyli gibi karışımlar hazırlanarak tadı güzel bir alkollü içki tavsiyeniz var mıdır yoksa tat konusunda tüm alkollerin mi tadı kötüdür?

Not: alkollü içkilerin tadını seven de çok kişi vardır eminim ama bu konuda alkollü içkilerin tadını sevmiyor olmak gibi şanslı bir özelliğim var, ama bir yerlerde ben mi bir şeyler kaçırıyorum diye anlamaya çalışıyorum.

 

Editör editi: bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: Metil alkol testi evde nasıl yapılır?

bkz: Alkol bozulur mu?

bkz: Kahveye katılabilecek tatlı alkol tavsiyesi

bkz: Biraya Neden Buz Atılmaz?

bkz: Bira ile en güzel giden meze önerileri

bkz: Viski nasıl üretilir?

doctorcivanim

26.04.2021 23:29

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Tadı güzel alkollü içki var mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.