5.00 / 1 oy

Beko 2020TR Yazar Kasa İçin KDV Değişikliği Yapmak

Son yapılan KDV güncellemelerinden sonra işletmelerin yazar kasalarında ilgili ürünler için tanımlı kdv oranlarını değiştirmeleri gerekiyor. Bu kdv oranı değişikliğinin Beko 2020TR Yazar Kasa için nasıl yapılabileceğini aşağıdaki gibi adım adım yazdım.

1. Öncelikle yeni kdv oranları konusunda muhasebecinizle görüşerek güncel kdv oranlarını teyit edin. Sonrasında yazar kasanızı açın ve bir z-raporu alın (1 Raporlar - 1 Z Raporları - 1 Z günlük - Onay adımlarını takip ederek z raporu alabilirsiniz).

2. Z raporundan sonra z raporunun altındaki Z periyodik raporunu alın (2 Z periyodik raporu)

3. Bir altındaki seçenek olan Z Plu raporunu da alın (3 Z Plu - 1 Tüm Plu'lar)

4. Tüm raporları aldıktan sonra ana menüye dönün ve  2 program - 1 KDV adımlarını takip ederek yazar kasanızda tanımlı kdv oranlarını kontrol edin. %18, &8, %1 ve %0 olmak üzere dört farklı KDV oranı görünüyor olması muhtemeldir. Hangi kdv no'nun yüzde kaça karşılık geldiğini bir yere not alın.

5. Tekrar ana menüden bu sefer 2 program - 2 KISIM ekranına girdiğinizde her bir ürün için isim yazarak karşılık gelen kdv no'yu ilişkilendirebilirsiniz. Hangi kdv no'nun yüzde kaça karşılık geldiğini de 4. maddede not almıştık. Bu şekilde kdv oranlarını değiştirerek ve tüm ürünleri onaylayarak yazar kasadaki kdv oranlarını değiştirebilirsiniz.

murattdostist

06.08.2020 11:12

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Beko 2020TR Yazar Kasa İçin KDV Değişikliği Yapmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.