5.00 / 1 oy

Deco has an issue hatası ve çözümü

TP-Link Deco E4 cihazlarda renk kodlarını ve anlamlarını paylaştığım yazıdan (bkz: TP-Link Deco Led Renkleri ve Anlamları) sonra genel olarak bir hata olduğunu söyleyen kırmızı ışığın (Deco has an issue) neden olabileceğine dair kendi deneyimimi ve ürettiğim çözümü de paylaşmak istedim.

Deco E4 serisi iki adet cihaz ile birisi router, diğeri ise access point olmak üzere evimde bir mesh ağ kurdum ve daha önce çok sayılı antenlere sahip router'lar ile alamadığım verimi şimdi çok hesaplı ve evin her yerinden güzel çeken bir verim ile alabiliyorum. Yaklaşık bir haftadır Deco cihazlarını kullanmaktayım ve bir kere dışında hiçbir sorun yaşamadım.

Evdeki tüm kablosuz cihazlar kablosuz internet üzerinden Deco'ya bağlanıyor ve her bir bağlantı kuran cihazı ve bağlandığı kablosuz ağı da uygulamadan kolaylıkla görüp yönetebiliyorum. Android TV box ile Netflix üzerinden film izlerken bir anda film dondu ve bağlantı hatası verdi. Önce bir süre ne oluyor diye bakınırken sonra Deco'nun ışığının sabit kırmızı renkte olduğunu fark ettim. Acaba internet mi gitti diye önce kablonet'i aradım ama internet bağlantımda bir sorun olmadığını söylediler. Sonra eski usül belki işe yarar diye Deco'yu fişten çıkartıp tekrar fişe taktım ve açıldıktan sonra kısa bir süre içerisinde Deco tekrar sabit beyaz ışığa geçti ve düzeldi.

Açıkçası sürekli açık kalması ve çalışması gereken bir cihazın durduk yere böyle bir hata vermesi hiç hoşuma gitmedi ama tekrarlamadığı için de şimdilik daha derin bir araştırma yapmadım. Eğer siz de Deco'da bağlantı hatası alırsanız öncelikle ana cihazı (router) fişten çıkartıp tekrar takın ve 5 dakika bekleyerek sorunun çözülüp çözülmediğini gözlemleyin. Eğer çözülmedi ise o zaman internet sağlayıcınız ile iletişime geçmenizi öneriyorum.

 

Editör editi: sitede daha önce paylaşılan bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: TP-Link Deco E4 incelemesi yorumları ve şikayetleri

bkz: Netmaster modemde WPS tuşunu etkinleştirmek

bkz: WPS Nedir ve Modemdeki WPS Nasıl Kullanılır?

bkz: Keenetic Modemler ve Karşılaştırmaları

bkz: Airties Modemlerde Resetleme ve Arayüzden Reset Atmak

bkz: Modem üzerindeki WAN portu nedir ve ne işe yarar?

talat

23.05.2021 12:16

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Deco has an issue hatası ve çözümü

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.