5.00 / 1 oy

DualShock 4 sallayınca içinde bir şey tıkır tıkır oynuyor

Hayatımda paramla bu kadar rezil olduğumu hatırlamıyorum desem yeridir. Ara ara oynadığım Playstation 4 konsolunun kolunun, cihazı aldığımdan beri başına gelmeyen kalmadı. Gerçi Google'a DualShock 4 yazarsanız benim gibi mağdur olan çok kişiyi görebilirsiniz. Hadi bunların bürük bir kısmı bütün gün 10-12 saat oyun oynayan insanlar oldukları için deformasyona ve sert kullanıma bağlı olarak kollarının başına bir şey geliyor olabilir. Ama ben gerçekten kırk yılın başı konsolu açan ve oyun oynayan birisiyim ve kolu da oldukça nazik kullanıyorum.

Kullandığım DualShock 4 tamamen orijinal, konsol ile birlikte geldiği için sahte olmadığına eminim, nitekim üç kere garantiye verdim ve ücretsiz olarak hep tamir edildi. Ama bu kadar tamir gören bir donanımın neden değiştirilmediğini de sorsam da yanıt alamadım. Satın aldığım diğer kolda en ufak bir arıza olmazken bu alet kronik olarak problemli çıktı diye düşünmeye başladım.

Şimdi de kolu sallayınca içinde vida gibi bir şey çıkmış da sağa sola çarpıyor gibi bir tıkır tıkır ses geliyor. Kolu sağa eğince içindeki bu parçanın sağ tarafa yuvarlanarak düştüğünü duyabiliyorum, sola eğince de sol tarafa gidiyor. Şimdilik kolun kullanımında bir problem olmadığı için garantiye vermiyorum ama artık garantisi de sona ermek üzere olduğu için sonunda açarak muhtemelen içerise neler olup bittiğini ve nasıl düzeltilebileceğini kendim çözmeye çalışacağım.

Hiç yere düşmemişi hep rafında durmuş ve çok titiz kullanılmış bir DualShock 4 içinde hangi parça nasıl kırılmış olabilir? Benzer bir durum yaşayanlar varsa tecrübelerini paylaşabilirler mi?

vedat

01.09.2020 19:36

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
DualShock 4 sallayınca içinde bir şey tıkır tıkır oynuyor

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.