5.00 / 1 oy

Büyük ev için kaliteli ve güçlü router önerisi (2021)

Xiaomi Wifi 2 Sinyal Yükseltici işe yarıyor mu? ve Wi-Fi Sinyal Yükseltici Tavsiyesi (2020) yazılarına göz attım, tümü işe yarar uygulamalar ama ben tek bir kaynaktan (modem ya da router) güçlü bir kablosuz internet dağıtımı yapılsın ve tüm odalardan da güçlü bir şekilde çeksin istiyorum. Router'ın yanından uzaklaştıkça bağlantı hızının bir miktar düşmesi kabul edilebilir bir durum ama iki oda yandan internetin bir diş çekmesi ve sürekli olarak kopması çok rahatsız edici. Evin içinde kablolar çekmek ve access point'ler kurmak da istemiyorum, bunun için de kaliteli bir router alarak çözüm üretmek gibi bir fikrim var.

İnternette 4 antenli uzay mekiği gibi router'lar var, bu cihazların kablosuz internet yayım frekanslarının benim kullandığım standart router'dan çok daha üstün olması gerekir diye düşünüyorum. Ayrıca bu gibi router'lar ile gelen ek özellikler de ilave bir kullanım konforu sağlayacağı için 1000-2000 TL arası bir harcamayı böyle bir teknoloji için makul görüyorum. Örneğin daha güvenli olabilir ve komşuların wifi şifresini çalma ihtimalini sıfırlayabilir ya da eve gelen misafirin internet bağlantı hızını misafir gibi bir ağ ile daha da limitleyerek kendi hızımı başka cihazlara kaptırmamış olurum. Hatta NAS (bkz: NAS Nedir?) ve mesh (bkz: Modemde Mesh Nedir?) özelliği olan router'lar ile daha da fazla faydalanabilirim. İnternetten de bu özelliklere sahip cihazlara biraz baktım ama gözüme kestirdiğim birkaç router arasında kararsız kaldım ve kullanıcısı olduğunuz router'lar bu gibi cihazlardan birisi ise önerilerinizi istiyorum.

- Asus RT-AX82U 4 Port 5400 Mbps Router - 1.550 TL

- TP-Link Deco M5-3P 3'lü 2 Port 1300 Mbps Router - 1.900 TL

ASUS markasına karşı bir sempatim var ama yerli bir marka olduğu için TP-Link'e karşı da boş değilim. Eskiden Zyxel için en kaliteli marka derlerdi ama piyasada pek ürünleri kalmamış anladığım kadarıyla.

bolat01

20.01.2021 18:09

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Büyük ev için kaliteli ve güçlü router önerisi (2021)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.