5.00 / 1 oy

Banyo mobilyası yapmak için ahşap önerisi

Herkese merhaba, ben de evde fazla zaman geçirince evde kendin yap projelerinden neler yapabilirm diye düşünmeye başladım ve banyo için aklıma basit bir mobilya fikri aklıma geldi. Banyodaki mevcut saklama alanları çok sınırlı olduğı ve ayaklı banyo tezgahı gereksiz yer işgal ettiği için şu ihtiyaçlara yanıt verecek bir banyo mobilyası yapmak istiyorum.

- Mevcut ayaklı banyo tezgahı tamamen çıkacak. İnternetten öğrendiğim kadarıyla üç adet hortum işi var burada (birisi gider, birisi soğuk su diğeri ise sıcak su borusu). Bunun yerine ahşap tezgah üstü çanak lavabo olacak. Bağlantıları zaten son aşamada yapılacağı için çok dert etmiyorum.

- Çanak lavabo altında ahşaptan bir dolaplı tezgah olacak. Banyodaki eşyalardan bir kısmı da (yedek havlu kağıtlar, sabunlar vb.) burada duracak ve görünüm olarak da şık olacak

Sormak istediğim soru ise, bu ahşap banyo tezgahı için ne tür ahşap almam gerekir. MDF ya da sunta laminat kaplama olsa da üzerine su damladıkla şişme yapacak ve zaten doğal bir görünümü de yok. Bunun yerine acaba tik ağacı ya da maun ağacı gibi suya karşı daha mukavemetli ağaçlar bulmam şart mı yoksa yat verniği gibi bir vernik ile çam ahşap alsam da olur mu?

 

Editör editi: sitedeki benzer bazı diğer başlıklar için;

bkz: Ahşaptan TV Ünitesi Yapmak

bkz: Ahşap Ev Mi Yoksa Tomruk Ev Mi Yaptırmak Daha Mantıklı?

bkz: Köşeli Tahta Ahşap Nasıl Yuvarlanır?

bkz: Ahşap boyama nasıl yapılır?

bkz: Demir profil ile ahşap bağlantısı nasıl yapılır?

bkz: Hamam böcekleri banyoya nereden nasıl çıkabilir?

lilith

24.04.2021 08:07

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Banyo mobilyası yapmak için ahşap önerisi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.