5.00 / 1 oy

Barbekü için kaliteli çıra tavsiyesi

İnternetten ne kadar çıra satın aldıysam hepsi saman alevi gibi tutuşup sönüyor, ele alınca dandiklikleri hemen belli oluyor zaten ama internetten alışveriş yapmanın zararı da zaten bu işte, ürünü elinize almadan sipariş vermeniz gerekiyor. Marka ismi belirtmeyeceğim ama n11, gittigidiyor ve hepsiburada'da satılan tüm çıraların (zaten birkaç satıcı her yerde aynı ürünleri satıyor) çok kalitesiz. Özellikle rulo olarak sarılmış çıralar incecik ve daha da kötü oluyor, bir de üzerine taşıma aşamasında kötü paketlenmiş ve yağmur suyu vb sebeplerle ıslanmış olmaları da eklenince iyice insan aldığına pişman oluyor. Tutuşturucu jelleri kullanmayı zaten çok uzun zaman önce bıraktım, tutuşturma küpleri olarak geçen ürünler de tutuşturma bacaları içerisine ağzına kadar kömür koyduğunuzda bir nefeste tümünü yakamıyorlar, illa çıra ile besleme yapmak gerekiyor, bunun için de hemen eriyip yok olmayacak kaliteli bir çıra kullanmak gerekiyor. İnternette satışı yapılmakta olan bildiğiniz ve tavsiye edeceğiniz kaliteli bir çıra ürünü varsa yazabilirseniz onu kullanalım.

volkanoxfb

18.02.2020 12:01

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 19 Nisan 2020 20:43
    2

    tutuşturucu adı verilen tenekelerin altına kağıt da koyup yaksanızi kozalak da yaksanız işinizi görmesi lazım. nasıl olsa tutuşturucunun alt katmanındaki kömürler bir kere yandığında onlar da kendi üstünde yer alan kömürleri yakarak zincirleme olarak tüm kömürlerin yanmasını sağlamış oluyorlar

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Barbekü için kaliteli çıra tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.