5.00 / 1 oy

Köşeli Tahta Ahşap Nasıl Yuvarlanır?

Elimdeki köşeli bir tahtayı (ahşap diyelim) yuvarlayarak evdeki bir oluğa tam oturacak şekilde yerleştirmem gerekiyor. Freze uçları ile tahta ahşapların köşelerini yuvarlamak mümkünmüş ama ben ahşabı tamamen yuvarlak yapmak istediğim için freze uçları benim işimi görmüyor.  Benim köşeli ahşabı oklava şeklinde köşelerini yuvarlamam gerekiyor. Dolayısıyla şu yazıdaki işlemdenden farklı bir ekiomana ihtiyacım var. bkz: Ahşap Kenar ve Köşe Yuvarlama İşlemi Nasıl Yapılır?

Ev tipi basit bir torna makinesi ya da zımpara makinesi ile bu işlemi kendim yapabilir miyim? Eğer yapabilirsem bana edinmem gereken alet ekipman ve aksesuarları konusunda bilgi verebilir misiniz? Eğer küçük boyutlu bir torna makinesi işimi görecekse bunu satın almayı tercih ederim çünkü muhtemelen ileride de lazım olur.

Eğer hiç uğraşma, istediğin boyutlarda yuvarlak ahşap hazırlayan bir yer var derseniz de bana iletişim bilgilerini verebilirseniz sevinirim, sanayi sitesinde nazımın geçeceği tornacı bulmakla uğraşmak istemiyorum çünkü.

opevren

04.11.2020 15:04

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 6 Ocak 2022 20:23
    0

    evinizdeki mobilyalar muhtemelen ahşap değil mdf kaplama türü malzemelerden üretilmiştir. bu yüzden ahşap dışındaki mobilyalarda denenmemesini öneririm

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Köşeli Tahta Ahşap Nasıl Yuvarlanır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.