5.00 / 1 oy

Weber barbekü ile uyumlu aksesuarlar nereden temin edilebilir?

Sitede barbekü ve et yemekleri konusunda paylaşım yapan bir yazar arkadaşın dolduruşuna gelerek ben de Weber Compact Kettle 57 cm Kömürlü Mangal Barbekü satın aldım. Barbeküye verdiğim para aşağı yukarı 2.500 TL gibi bir ücret oldu. Bu parayı verdikten sonra artık içinden her şey çıkar diye beklerken sadece 2 adet ızgara (birisi kömür için, diğeri de et için) ve yarım boy mangal örtüsü çıktı. Örtünün tam versiyınu (tümünü mangalı kapatan uzun modeli) ayrıca 350 TL'ye satılıyormuş, internette görüp de bayıldığım ortası boş ızgara ve boş kısıma da tam oturan döküm ızgara da her ikisi de 1000'er TL'ye satılıyor. Isı ölçer, kömür ayracı, şiş seti falan derken tümünü almaya kalksak 10.000 TL vermek grekiyor demek ki.

Weber barbeküler için uyumlu aksesuarlar üreten yan sanayi markalar yok mudur diye merak ettim, sonuçta weber diye satmıyorlar, sadece weber barbekü boyutları ile uyumlu ürünler satıyor olacaklar. Bu paraya guruss almamakla hata mı ettim diye düşünüyorum ama güzel de barbekü bir şey de diyemiyorum. Bütün parasına araba alıp da içine benzin koyamayan adamlara döndük resmen :)

aliduman

06.10.2020 13:11

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 20 Kasım 2021 00:44
    3

    merak edip internetten biraz baktım, en küçük aksesuarlarının fiyatları bile bir mangal parası kadar neredeyse. zengin için keyiflidir mutlaka ama bu paralara aileler bir ay boyunca ev geçindiriyorlar. yurt dışı fiyatları bir zamanlar nispeten biraz daha ucuzmuş ama güncel kurlar ile birlikte onlar da almış yürümüş. zevkli olduğuna eminim ama çok pahalı bir zevk.

  • 13 Şubat 2022 00:33
    2

    google alışveriş sekmesinden bulabilrisiniz ama alabilir misiniz orasını bilmiyorum :) sinirlendirmek gibi de olmasın ama aksesuarları mangaldan daha pahalı resmen

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Weber barbekü ile uyumlu aksesuarlar nereden temin edilebilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.