5.00 / 1 oy

Ahşap Ev Mi Yoksa Tomruk Ev Mi Yaptırmak Daha Mantıklı?

Ufak bir arsa üzerine doğa ile iç içe küçük bir ev yaptırmayı ve haftasonları da içinde yaşamayı ve etrafında ufak tefek sebze yetiştiriciliği yapmak gibi bir düşüncem var ama ahşap ev yaptırmak ile tomruk ev yaptırmak arasında çok kararsızım. Her ikisi de doğal ve ağaç kokulu olduğu için hangisini istersin derseniz ikisi de çok güzel ama maliyetleri nedir, sıcaklık yalıtımları nasıl olur, düzenli yapılması gereken bakımları nelerdir, yağmura karşı dayanıklılıkları ne kadardır gibi soruların yanıtlarını internetten bulamadım. Ahşap ev seçecek olursam cevaplara biraz hakim sayılırım ama tomruk ev yaptırmak daha az yaygın olduğu için detaylıca cevap verebilecek bilgi sahibi birisini bulamadım. Tomruk ya da ahşap ev arasında hangisini seçmek daha mantıklıdır, eksileri artıları nelerdir bilgisi olan arkadaşlar lütfen cevap yazsınlar.

arayan

18.08.2020 07:46

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 15 Ekim 2021 07:31
    0

    tomruklar muhtemelen dış kabukları sayesinde yağmura ve neme karşı daha dayanıklıdır, doğada da ağaçlar sudan zarar görmüyorlar sonuçta. ama tomrukların ev olarak kullanılması durumunda dış kabuklarının temilendiğini varsayıyorum. bu durumda da tam tersi olarak her seferinde verniklemek ve koruma ürünleri uygulamak daha çok zaman ve iş gücü gerektirebilir. sonuç olarak düz yüzeylere sahip olan ahşap bir ev temizliğe ve bakıma daha müsait olabilir.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Ahşap Ev Mi Yoksa Tomruk Ev Mi Yaptırmak Daha Mantıklı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.