5.00 / 1 oy

Viski ile baileys ikilisi

Baileys’in evde yapımı hakkındaki yazımdan sonra size Baileys ve viski ile hazırlanan şahane ikiliden bahsetmek istiyorum. Aslında bahsedeceğim malzemeler ile zaten Bailey hazırladık tüm bunlara ne gerek var diyebilirsiniz fakat deneyince fikrinizin değişeceğine eminim. Bahsedeceğim tarifi evde kendi hazırladığınız viski ve Baileys ile hazırlayabileceğiniz gibi market alacağınız viski ve Baileys ile de hazırlayabilirsiniz. 

Malzemeler: 

  • 1 shot viski 
  • 3 shot baileys
  • 1 çay kaşığı nescafe (gold ya da klasik hangisini isterseniz)
  • 5 parça buz (rondodan geçirerek kırıntı haline getirebileceğiniz gibi küp halinde de karışımın içine atabilirsiniz. Buzlar kalıp halinde çok büyük ve kırıntı halinde de çok küçük oluyorsa, kullanacağınız buzu buz dolabı poşetine koyup tezgaha sertçe birkaç kez vurarak istediğiniz büyüklükte buz yapabilirsiniz)

Hazırlanışı: 

En kolay ve keyifli kısmı hazırlanışında, yukarıda bahsettiğim tüm malzemeleri içmek istediğiniz bardağa koyuyorsunuz, sonra huzurun keyfine dalıyorsunuz.. 

Not: Şeffaf cam bardak tercih ederseniz baileys ve viskinin dansına şahit olursunuz 😊

 

arayan

12.12.2020 21:50

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Viski ile baileys ikilisi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.