5.00 / 1 oy

Aura fotoğrafçılığı nasıl yapılır? (Kirlian fotoğrafçılığı)

Aura, insanların (ve hatta diğer canlıların da) enerjilerini ve ruh hallerini bedenlerinin dışında bir hare olarak taşıdıkları renkli alanlardır. Peki bu alanların varlığını neye istinaden söylüyoruz ve renkerine göre anlamlandırıyoruz? Bu sorunun cevabı ise enerji alanlarının kameralar ile yakalanmasını sağlayan Kirlian fotoğrafçılığı.

Doğadaki her şeyin bir yaşam enerjisi olduğu ve buna aura denmesi düşüncesi çok daha eski inanışlardan beri vardır. Ancak bu enerji alanlarının manyetik bir alan olarak fotoğraflanabilmesi fikri ilk kez Kirlian fotoğrafçılığı ile ortaya atılmıştır. İnsan gözünün göremediği bu enerji alanlarını fotoğraflayabilmek için Kirlian aygıtı adı verilen fotoğraflama araçları kullanılmaktadır.

Kirlian fotoğrafçılığı ile insanların çevrelerinde bir alan görülmekte, ancak bu alanın iddialardaki gibi bir aura alanı mı yoksa nem buharı olduğu mu halen tartışma konusudur.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Dunbar sayısı nedir ve kaçtır?

bkz: Ay neden sarı renk olur?

bkz: Işık hızı geçilirse ne olur?

bkz: integrali kim buldu ve integral ne işe yarar?

bkz: Ürtiker hastalığını neden olur?

bkz: Homeopati nedir? Homeopatik Tedavi Kimlere yapılır?

gizemlimerve

22.07.2021 16:31

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 12 Kasım 2021 14:26
    2

    aura fotoğrafçı çekebilen cep telefonu çıktığı zaman bu da ayağa düşer, millet auralarına tavşan kulağı filtresi falan ekler muhtemelen..

  • 22 Haziran 2022 07:07
    0

    evdeki kamera ekipmanı ile yapılabilir olsaydı denemek isterdim ama büyük maliyetlere girip de sonunda hüsrana uğramak da var

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Aura fotoğrafçılığı nasıl yapılır? (Kirlian fotoğrafçılığı)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.