5.00 / 1 oy

RGB Akıllı Ampuller Fotoğrafçılıkta Nasıl Kullanılabilirler?

Xiaomi Yeelight İle Neler Yapabilirim? ve Philips Hue gibi akıllı ampulleri görünce bu teknolojiyi fotoğrafçılık için nasıl kullanabilirim diye düşünmeye başladım. Sadece fotoğrafçılık değil, video formatında içerik üreten vlogger'lar için de tam anlamıya bulunmaz bir nimet, ama önce biraz setup üzerinde düşünmek gerekiyor.

Stüdyo fotoğrafçılığında tepe flaşı kullanmak insana çağ atlama hissi uyandırır, ikinci tepe flaşı sizi farklı bir boyuta taşır, üçücnü tepe flaşı ise ışıklandırma konusunda sonsuz imkan tanımış olur. Ama tepe flaşlarının pilleri hemen bitirmek (Tepe flaşı için harici güç kaynağı önerisi) gibi kötü bir özellikleri var. Ayrıca video için kullanılmaları mümkün değil. Onlarca pili her 20-30 kare fotoğrafı çektikten sonra şarj etme derdinden bahsetmiyorum bile. Ama akıllı rgb ampuller rgb renk skalasında size tüm renkleri sunuyorlar, uzaktan kontrrol edebiliyorsunuz, ışık şiddetlerini ayarlayabiliyorsunuz ve hatta birden fazla ampulü gruplandırabiliyorsunuz bile.

E27 duylu softbox'lar ile yeelight akıllı ampullerden sipariş vermeyi ve çeşitli senaryoları denemeyi planlıyorum. Ürün fotoğrafçılığı, still life fotoğrafçılığı ve portre fotoğrafçılığı için yapılabilecek senaryoları düşündükçe aklıma inanılmaz fikirler geliyor. Benzer uygulamalar gören varsa buradan fikir vermesi amacıyla paylaşabilir misiniz?

pelin

17.10.2020 22:07

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 9 Aralık 2021 13:52
    1

    ışık şiddeti olarak yeterli olabilmeleri için modelin çok yakınına konumlandırılmaları gerekir, bunun haricinde harici flaş tüpleri ve jelleri kullanmaktan çok daha yaratıcı uygulamalar yapmanızı sağlayabilir

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
RGB Akıllı Ampuller Fotoğrafçılıkta Nasıl Kullanılabilirler?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.