5.00 / 1 oy

Canon EOS 5D Mark IV vs Nikon D850

Black friday dönemlerinde herkes kendi ilgi alanına göre heveslendiği şeylerin fiyarlarını takip ediyor ve kendine uygun olarak belirlediği bir fiyat eşiğinin altına düşünce de bu ürünleri satın alıyor. İşin ihtiyaç boyutu elbette tartışılır ama aylarca ya da yıllarca heveslenilen bir şeyin satın alınmasına ihtiyaç demek bugünün tüketim toplumu kültüründe sanırım hata olmaz. Bir de reklam yağmuruna tutularak acaba fiyatlar gerçekten düşmüş mü diye internette gezinirken kendine ihtiyaç yaratanların durumları var ki ben de bu grubun bir üyesi oldum geçtiğimiz hafta. Hatta black friday indirimleri sona bile erdi ama benim aklıma acaba full frame kaliteli bir DSLR kamera alsam mı diye bir kurt düştü ki anlatamam. Ürün karşılaştırma kültürü yüzünden memnuniyetsiz ve elimizdeki ürünleri tam kapasite kullanamaz hale geldik ve bir ürün de o markanın en üst modeli değilse nedense almak istemiyoruz. Ben de Canon EOS 5D Mark 3 alsam mı diye bakarken kendimi Canon EOS 5D Mark 4 ile Nikon D850 DSLR kameralarını karşılaştırırken buldum. Kameraları sadece fotoğraf çekmek amacıyla kullanacağım için kamera performansları benim için ikinci sırada. Forumlarda elbette fanatizm düzeyinde bitmek tükenmek bilmez bir Canon Nikon tartışması var ama konuya çok hakim olan kişiler de Nikon D850'nin daha mantıklı bir seçim olduğunu düşünüyorlar. Bu kalitede kameralarda ne kadar dikkate alınmalıdır emin değilim ama 45.7 megapiksele karşı 30.4 megapiksel de beni aynı noktaya getiriyor. Bilmeyenler için bu kameraların bugünkü ortalama fiyatları da şu şekilde:

Nikon D850: 18.000 TL

Canon EOS 5D Mark IV: 13.500 TL

Aradaki fiyat farkını da kalite uğruna göze alabilirim ama hangi makineyi tercih etmem gerektiği konusunda profesyonel desteğe ihtiyacım var.

pelin

01.12.2019 09:53

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Canon EOS 5D Mark IV vs Nikon D850

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.