5.00 / 1 oy

Homeopati nedir? Homeopatik Tedavi Kimlere yapılır?

Homeopati benzerlik ilkesinden yola çıkılarak daha çok alternatif tıp olarak da isimlendirilen bir tedavi yöntemi olarak geçiyor. Homeopati tedavi yönteminin özünde ise hastalıkların genellikle düşüncesel sebeplerden kaynaklandığı kabul edildiği için kişinin hastalığı yenmesinde öncelikle düşüncelerini arındırması, sadeleşmesi gerektiği söylenir.

Özellikle Avrupa'da homeopatistler tıp eğitimine oldukça benzeyen bir eğitime tabii olurken, geri kalan ülkelerde adı dahi duyulmamış. Duyulan yerlerde ise kandırmaca yöntem, kocakarı yöntemleri ya da şarlatanlık olarak isimlendirilmektedir.  Bununla birlikte Avrupa'da çok fazla kişinin homeopatistlere başvurduğu da söylentiler arasında. İlaç firmalarının doktorlar ve hastanelerle anlaşmalı olduğunu, sırf para kazanmak için cerrahi işlem gerektirmeyen durumlarda insanları ameliyat ettiklerini bilince, insanın hiç bir kimyasal madde içermeyen, tamamen bitkisel ilaçlarla ve uygun masaj uygulamalarıyla tedavi yöntemi olan homeopatik tedavi yöntemlerine kaymaması işten değil. 

Türkiye'de homeopati tedavisine başvuranların dediklerini dinleyince daha da korktum. Daha olumlu bir ifade duymamışken bir de ölüm haberleri gelince insan ne yapacağını şaşırıyor. Homeopati eğitimi almış, özellikle yurt dışında ve gerçekten herhangi bir tedaviye derman olmuş tanıdığınız bir homeopatist varsa tanışmak isterim. 

 

 

eneskamiloglu

21.11.2020 17:26

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Homeopati nedir? Homeopatik Tedavi Kimlere yapılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.