5.00 / 1 oy

DSLR Taşıyabilen Ucuz Drone Tavsiyesi

Havadan drone ve DSLR kamera ile çekim yapabilmek istiyorum, ama drone'lar farklı boyutlarda oldukları için hangi drone ne kadar yük taşıma yeterliliğine sahiptir bilemediğimden bu soru başlığını açarak drone konusunda uzman olan yazarlara danışmak istedim.

Konu tahmin edebileceğiniz gibi hassas ve kusuru oldukça maliyetli olabilecek bir durum içeriyor. Hafif olması amacıyla 50mm sabit odaklı bir lens kullanılarak yine hafif sayılabilecek bir DSLR kamera demek zaten en az 5.000 TL gibi bir maliyet demek. Bu kamerayı taşıyacak drone da en az bir o kadar daha olsa en ufak kazanın bedeli 10.000 TL seviyelerinde.. Öngörmek istediğim konu ise, motor ve batarya gücü açısından yeterli bir drone seçimi yapmak.

Drone'ların batarya süreleri, sadece kendi ağırlıkları ile hesaplandığı için muhtemelen uçuş süresi 30 dakika olarak öngörülmüş bir drone, üzerine DSLR kamera bağlandığında aynı batarya ile en fazla 15 dakika kadar uçabilecek. Yedek batarya takviyeleri ile in kalk yaparak bölünmeli de olsa bu sürelerde çekimlerimi tamamlayabilirim diye düşünüyorum, ama dediğim gibi olası bir kazaya izin vermek istemiyorum.

Drone fiyatları konusunda bir üst sınır da olmdığı için bu ihtiyaç için en hesaplı drone'u bulmak istiyorum. DJI Mavic Mini modelini zaten direk kafadan eliyorum, ama örneğin DJI Mavic Air böyle bir çalışma için yeterli olur mu yoksa daha da mu üst seviyelerdeki drone modellerini incelemem gerekir?

aurora

25.12.2020 11:26

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
DSLR Taşıyabilen Ucuz Drone Tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.