5.00 / 1 oy

Android telefonda call not sent hatası ve çözümü

Samsung marka ve Android işletim sistemli bir telefon kullanıyorum ve zaman zaman arama yapmak istediğimde arama yapılamıyor ve "call not sent" şeklinde bir hata alıyorum. Bu esnada ben farkında olmasam da bana gelen sms'lerin de ulaşmadığını ve insanların da bana telefon ile ulaşamadıklarını fark ettim.

İnternette bu hatayı çözmek için insanlar çok uğraşmışlar, ama ben kendi kendime çok basit ve işe yarar bir çözüm bulduğum için bu çözümü paylaşmak için bu başlığı açıyorum. Telefonunuz ile birisini aramak istediğinizde "call not sent" şeklinde bir hata alıyorsanız bu hatayı çözmek için tek yapmanız gereken telefonunuzu yeniden başlatmak. Telefonunuz kapanıp geri açıldıktan sonra aramalar sorunsuz bir şekilde gerçekleşiyor.

Not: Android telefonumun dil ayarı İngilizce olduğu için hata mesajını "call not sent" olarak alıyorum. Türkçe "arama gönderilemedi" gibi bir karşılığı olabilir.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: Android telefonda arayan görünmüyor

bkz: Android telefonda ekranda sarı yazılar çıkması sorunu

bkz: Android Cihazı Uzaktan Windows PC ile Kontrol Etmek

bkz: Android cihazı PC'ye ikinci monitör yapmak

bkz: Android TV Box'a Uzaktan Nasıl Kablosuz Dosya Gönderilebilir?

bkz: Android için exe uzantılı dosyaları açan uygulama tavsiyesi

Mustafa.Tekin

25.09.2021 10:42

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Android telefonda call not sent hatası ve çözümü

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.