5.00 / 1 oy

Android telefonda ekranda sarı yazılar çıkması sorunu

İkinci el bir telefon satın aldım, telefonu alırken deneyemediğim için ancak eve gelip şarj edince bakabildim. Telefon açılıyor ve uygulamalar da çalışıyor ama telefonda şöyle bir problem var. Menü ekranı dışındayken telefonun ekranının yarısını kaplayacak büyüklükte sarı yazılar çıkıyor ve hiçbir şekilde bu yazıları kaldıramadım.

İnternetten de konuyu biraz araştırdım ama bu bir hata mıdır yoksa telefona dair bir sorun mudur ve internette ne diye aratılabilir bilemediğim için ben de soru açarak bunu sitedeki yazar arkadaşlara sormak istedim. Telefondaki bu sarı yazıları nasıl kaldırabilirim?

ersan070

06.03.2021 09:12

Bu soru 4 kez yanıtlandı.

 • 6 Mart 2021 09:33
  26

  root'lanmış telefonlarda olabiliyor öyle hatalar. Telefonu tekrar root ettiğinizde ya da fabrika ayarlarına döndürdüğünüzde muhtemelen düzelecektir.

 • 6 Mart 2021 11:50
  22

  Android telefonlarda sarı yazılar çıkması konusunda daha benzer bir sorun yaşadığım için nasıl sinir bozucu bir durum olduğunu iyi biliyorum. Ben de telefonu tamirciye verip geri aldığımda aynı sorunu yaşamıştım. Tamirciye verdiğiniz telefon neden bozulur onu anlamak da güç ya neyse. Telefon araması yapar gibi bir kod yazınca düzelmişti gibi hatırlıyorum ama kodu bulamadım.

  Edit: internetten buldum kodu. Telefon araması yapma ekranında *#87976633# yazarak ara tuşuna basmayı dener misiniz

 • 6 Mart 2021 12:56
  17

  zaman ayırıp cevap yazan tüm yazar arkadaşlara teşekkür ederim. Öncelikle sorunumu telefonu fabrika ayarlarına döndürerek düzelttim. Benzer bir problem yaşayan arkadaşlar için diğer cevaplarda sunulan çözüm önerilerini denediğimde aldığım sonuçları da yazayım

  - IMEI numarası varmış telefonun, sorun bundan kaynaklı değilmiş

  - telefon root'lama konularına çok uzağım, gerek de kalmadı zaten

  - *#87976633# kodunu ilk yazdığımda yazı ve ekran kayboldu ve çok kolay kurtuldum diye bir an sevindim. Ama maalesef birkaç saniye sonra geri geldi

 • 6 Mart 2021 09:23
  4

  telefonun IMEI bilgileri var mı kontrol eder misiniz?

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Android telefonda ekranda sarı yazılar çıkması sorunu

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.