5.00 / 1 oy

Android cihazı PC'ye ikinci monitör yapmak

Blgisayar olarak notebook tipinde bir PC'ye sahip olanlar evlerindeki herhangi bir monitörü de bilgisayarlarına bağlayarak çift monitör olarak kullanma işlemini muhtemelen yapmışlardır ve kullanıyorlardır. Ama bazı bilgisayarların sınırlı ekran çıkışları ya da evde başka monitör olmaması gibi durumlarda bu kolaylıktan faydalanmak da haliyle mümkün olmuyor.

Bu yazıda yeni keşfettiğim bir uygulamayı ve bu uygulama ile Android cihazınızı (Android telefon, tablet ya da televizyon gibi) nasıl Windows işletim sistemli PC'nize ikinci monitör olarak bağlayabileceğinizi anlatacağım.

1. Bilgisayarınıza Spacedesk programını indirin ve kurun. Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sistemleri için 32bit ya da 64bit olan versiyonları bilgisayarınızın işletim sistemine göre seçebilirsiniz.

2. Spacedesk uygulamasını Android cihazınıza da kurun.

3. Sistem, bilgisayardaki ve telefondaki Spacedesk yazılımlarının haberleşmesi ve senkronize olması ile çalışıyor. Her iki cihaz ile de aynı kablosuz internet ağına bağlandıktan sonra Connect butonuna tıklayın. Cihazlar eşleşmiş olacak.

4. Eğer Android cihazınız ile Windows cihazınızın aynı ekranı göstermesi yerine Android cihazınızı ikinci ekran olarak kullanmak isterseniz Windows'ta ekran özelliklerinden uzat (extend)  seçeneğini aktif hale getirin.

prens

02.02.2021 19:16

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 27 Mayıs 2022 12:51
    2

    küçücük telefonu ikinci ekran yapmak yerine bir monitör alsanız uzun vadede daha mutlu olursunuz

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Android cihazı PC'ye ikinci monitör yapmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.