5.00 / 1 oy

Android Cihazı Uzaktan Windows PC ile Kontrol Etmek

Özellikle bilgisayarda çalışırken telefona gelen bildirimlere bakmak ya da sms kodlarını görmek için telefonun yanına gitmek ve bölünmek zaman zaman can sıkıcı olabiliyor. Telefonunuza uzanmak zorunda kalmadan telefonunuza bilgisayar üzerinden erişmek ve telefonunuzu Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınız ile yönetebilmek bu açıdan çok kullanışlı olmaz mıydı?

Not: whatsapp mesajlarınızı görmek için tarayıcınızı kullanabilirsiniz.

bkz: Tarayıcıdan WhatsApp nasıl açılır?

İlgili bazı diğer başlıklar:

bkz: Android Paylaş Menüsünü Düzenlemek ve Uygulama Sabitlemek

bkz: Windows 10 ile Android Telefonunuz Uygulaması Eşleme Sorunu

Bu yazıda Android işletim sistemli cihazınızı (telefon ya da tablet gibi) bilgisayarınız üzerinden nasıl kontrol edebileceğinizi paylaşacağım. Bu amaçla hazırlanmış çok sayıda çözüm ve uygulama var ancak bu yazıda paylaşacağım uygulama, benim şimdiye kadar deneyimlediğim en sorunsuz kullanım tecrübesine imkan tanımış olduğu için en azından şimdilik en mantıklı çözümlerden birisi.

Android telefona ya da tablete uzaktan PC ile bağlantı kurabilmek amacıyla Vysor uygulamasını kullanacağız. Vysor uygulamasının kurulumunu ve bilgisayar ile Android cihazın nasıl eşlenebileceğini adım adım paylaşıyorum.

Not: Bu işlem esnasında telefonunuz ile bilgisayarınız arasında usb bağlantısı olmalı. Örneğin telefonunuzu usb portundan şarj ederken bu uygulama ile uzaktan erişim sağlayabilirsiniz.

- Eğer Windows işletim sistemi kullanıyorsanız bilgisayarınıza ADB sürücüsünü kurmalısınız. Google üzerinden msi uzantılı ADB dosyalarını bulabilirsiniz.

- Android cihazınızda USB hata ayıklama (USB Debugging) özelliğini aktif duruma getirin.

- Google Chrome'a Vysor App eklentisini kurun.

- Vysor uygulamasından Find Devices (Cihazları Bul) butonuna tıklayın.

- Seçenekler arasında telefonunuzu göreceksiniz, usb'den bağlamış olduğunuz telefonunuzu seçtiğinizde eşleşme tamamlanacak.

- Ek olarak bu uygulama sayesinde telefonunuzu farklı kullanıcıların paylaşımına da açabilirsiniz ve bu sayede örneğin telefonunuzdaki bir hatayı uzaktan bir arkadaşınız göstermek için direk kullanım imkanı verebilirsiniz.

emre dayan

03.02.2021 15:37

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 18 Haziran 2022 14:02
    0

    airdroid uygulaması da wifi ağı üzerinden hem telefon kontrolü hem de dosya transferi gibi özellikler sunuyor

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Android Cihazı Uzaktan Windows PC ile Kontrol Etmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.