5.00 / 1 oy

Android için büyüteç uygulaması tavsiyeleri

Akıllı telefonlarımız artık oldukça yüksek çözünürlüklü ve yazılımsal olarak da iyileştirilmiş kameralara sahipler. Bu kameralarla karanlıkta bile oldukça net ve grensiz fotoğraflar çekebiliyoruz ve manzara fotoğrafları gibi büyük ölçekli fotoğrafları da yakınlaştırdığımızda fotoğrafların içindeki birçok detayı seçebiliyoruz. Peki akıllı telefonunuzun kamerasının aynı zamanda bir mikroskop gibi kullanılabileceği fikri daha önce hiç aklınıza gelmiş miydi?

Ben bu fikri ilk kez bir apartmanda asılı olan bir kiralık satılık telefon numarasını okuyabilmek için kullanmıştım. Gözümle seçemediğim bir yazının fotoğrafını çekip fotoğrafı elle büyüttüğümde yazıyı kolaylıkla okuyabildiğimi fark etmiştim. Sonrasında da daha zor bir deney olarak uzaktaki bir marketin tabelasında yazan telefon numarasını da benzer bir yöntemle oldukça uzaktan okuyabilmeyi başarınca bu konuda acaba hazırlanmış olan uygulamalar var mıdır diye uygulamalar içinde araştırmalar yaptım ve Android telefonlar için geliştirilmiş oldukça başarılı mikroskop uygulamaları olduğunu fark etmiştim. Bu yazıyı da bu uygulamalar içinde en başarılı uygulama olarak nitelendirdiğim bir uygulamayı tanıtmak için açıyorum.

Magnifier + Flashlight uygulaması, adından da anlaşılabileceği gibi aynı anda hem flaşı kullanabilmemize olanak tanıyan, hem de küçük isimleri büyüteç gibi büyüterek okuyabilmemizi sağlayan ve oldukça da pratik ve kullanışlı bir uygulama. Örneğin bir cisim üzerindeki çok küçük yazılarla yazılmış olan bir ürün kodunu ya da son kullanma tarihini Magnifier + Flashlight uygulaması ile karanlıkta bile okuyabilirsiniz. Yakınlaştırdığınız cisimleri ya da yazıları fotoğraf çekerek kaydetmeniz de yine bu uygulama ile mümkün. Böylece elle zoom yapmak yerine uygulamanın yakınlaştırma becerilerini flash desteği ile birlikte kullanabiliyorsunuz.

Önceki yazılarımdan bazıları:

bkz: Macrodroid uygulaması nedir ve Android'de nasıl kullanılır?

bkz: Samsung Telefonlardaki Gizli Kod Nedir ve Ne İşe Yarar?

bkz: Android'de Wi-Fi Şifrelerini Görmek

bkz: Android Cihazı Uzaktan Windows PC ile Kontrol Etmek

bkz: Android Paylaş Menüsünü Düzenlemek ve Uygulama Sabitlemek

bkz: Android için APK Uygulaması Tavsiyesi

emre dayan

02.04.2021 12:36

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Android için büyüteç uygulaması tavsiyeleri

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.