5.00 / 1 oy

Android Paylaş Menüsünü Düzenlemek ve Uygulama Sabitlemek

Android cihazlarda paylaş (share) menüsü her seferinde kafasına göre değişiyor ve sıklıkla kullandığınız whatsapp, instagram ya da google drive gibi seçenekler kafasına göre kaybolabiliyor. Herhangi bir fotoğrafta ya da dosyada paylaş seçeneğini seçtiğinizde en sık kullandığınız seçeneklerin en üstte yer alması beklenirken Android farklı bir algoritma ile size her seferinde farklı paylaşma seçenekleri sunuyor. Bu problemi aşabilmeniz için bu yazıda Android cihazların paylaşma seçeneklerini nasıl kendi isteğinize göre manuel düzenleyebileceğinizi ve istediğiniz paylaşma seçeneklerini sabitleyebileceğinizi göstereceğim.

Android'de Paylaş Seçeneğini Sabitlemek

- Android cihazınızda paylaşmak istediğiniz fotoğrafı ya da dosyayı açın ve paylaş (share) seçeneğini seçin

- Dosya paylaşma özelliği olan ve Android cihazınızda kurulu uygulamalar karşınıza çıkacak. Burada amacımız her seferinde farklı bir yerde çıkan bir uygulamayı her seferinde üstte görüntülenecek şekilde sabitlemek. Hangi uygulamayı sabitlemek istiyorsanız bu uygulamayı bularak üzerine basılı tutun.

- Basılı tuttuğunuzda karşınıza bir pencere içinde iki seçenek çıkacak. Bu seçeneklerden üsttekini seçerseniz (pin - sabitle) artık her paylaşma işleminde sabitlediğiniz uygulama hep en üstte ilk seçenek olarak karşınıza çıkacak.

- Önceden sabitlediğiniz bir uygulamayı kaldırmak isterseniz de aynı işlemi tekrarlayarak unpin seçeneğini seçebilirsiniz.

android paylaş pin

emre dayan

03.02.2021 14:25

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Android Paylaş Menüsünü Düzenlemek ve Uygulama Sabitlemek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.